Nábytek od Punkalive do sebe zapadá jako puzzle

Mgr. Sandra Vasková
29.10.2011
  • Interiér

Společnost Punkalive byla založena v roce 2009 a od té doby jen šplhá nahoru po národních i mezinárodních žebříčcích uznání pro design, který je šetrný k životnímu prostředí. Nyní boduje se svým dřevěným nábytkem Matryoshkarim, který svými díly do sebe zapadá jako skládanka puzzle. Pěkný, hravý, vleze všude a je pro všechny!

Své produkty firma vyrábí výhradně z vrstveného dřeva, z tzv. Kerto dřeva, které je vyrobeno z finského smrku. Při výrobě nábytku i jeho desingu klade Punkalive velký důraz na ekologické principy a postupy, stejně tak na trvalou udržitelnost. Kvalitní dřevo, na nějž se budete moci případně posadit i Vy, pochází z okruhu 100 km od samotného závodu Punkaharju, kde je tento jedinečný nábytek produkován. Piliny ze zmíněného dřeva se dají znovu použít a jsou tak přínosné i pro další zpracování a účely. Služby místního dodavatele elektrické energie pak zajišťují přenos tepla z výrobny do městského centrálního topného systému, který tak místní komunitě zajistí úspory energie nemalé částky.

Koncepty výrobků společnosti Punkalive jsou založeny na estetice volných tvarů, což se stalo podnětem k tomu, aby přitáhli pozornost takové návrhářské stálice a hvězdy jako je Karim Rashid. A jistě pozornému oku neuniklo, že i název této nábytkářské kolekce v sobě skrývá jeho jméno. Ten se s nimi s chutí a radostí pustil do spolupráce a již pro tuto firmu navrhl i některé z produktů, například sluneční lehátko High Roller či konferenční stolek Low Roller. Nechte se unášet na vlnách kvalitního dřeva s vybroušeným desingem.

Zdroj a foto: www.punkalive.fi www.freshome.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30