Nábytek z bicyklů od Bike Furniture Design

Bc. Lucie Drahošová
31.5.2011
  • Design

Nábytek z recyklovaných materiálů není dnes žádnou zvláštností. Ovšem nábytek, na kterém zřetelně rozeznáváte původní předměty, které nyní slouží jako surovina, má styl a zaujme snad každého, obzvláště pokud jde o nábytek vyráběny ze starých bicyklů, a kola, řidítka i klakson jsou jeho viditelným základem.

Když jde o nábytek bizarních tvarů či původu, obvykle se jedná o unikátní kousky, a výjimečně o limitované edice. Bike Future Design ale nabízí něco jedniečného - z kol starých bicyklů chrlí desítky či dokonce stovky kusů nábytku, mezi nimiž je každý originálem. Židle, křesla, barové stoličky, konferenční stolky, lavičky, jídelní stoly i noční stolky vždy v jiném designu, ale pokaždé se vzhledem postaveným na rámech kola, jejich kombinaci či modifikaci.

Ačkoliv se zdá, že pokud chcete vyrábět nábytek z rámů kol, budete k tomu navíc potřebovat ještě pěknou spoustu dalšího materiálu, opak je pravdou. Desginéři z Bike Furniture Design vsadili na jednoduchost a zachování kontur, čímž vzniká nábytek originální, který vás pobaví, a stane se vítanou atrakcí ve vašem interiéru. Nosná konstrukce včetně opěradel u sedacího nábytku je tvořena téměř výhradně rámy kol, které jsou pro pohodlí doplňovány opěrkami a měkkými polštáři k sezení, nebo v případě stolů skleněnými horními deskami. Výjimečně se na nábytku objeví i nějaká ta řidítka nebo duše ke zpestření, hlavní roli ale hrají použitá kola.

Přestože Bike Furniture Design vyrábí již více než dvacet let nábytek ze starých kol, na jeho designu žádné známky stáří nepoznáte. Vše je naleštěné, zářivé, a vysoce moderní. Kov dominuje v nábytkovém designu tak či tak, a designérům tedy stačí vhodně ho doplnit potahovou látkou nebo skleněnou či dřevěnou deskou, podle toho co je zrovna v módě.

Když si repertoár této značky prohlédnete, jistě uznáte, že styl jí nechybí. Úctyhodný je ale především fakt, že ve svém úsilí vytrvává již od roku 1990, a stále produkuje dále, zatímco se přizpůsobuje novým trendům.

Pokud vás některý z jejich modelů zaujal, můžete ho mít klidně doma. Stačí napsat na e-mail info@bikefurniture.com, a výrobce vám sdělí cenu vámi vybraného modelu, i aktuální dostupnost.

Zdroj a foto: bikefurniture.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30