Nábytek ze skartovačky

Bc. Lucie Drahošová
7.1.2013
  • Design

Nábytek se dnes vyrábí z rozličné škály materiálů, jedním z bezesporu netradičních je ale ten, který zvolilo italské studio Jens Praet. Pro kolekci čtyř kousků nábytku si totiž vybralo skartovaný časopisový papír, a výsledek rozhodně zaujme.

Čtyřdílná kolekce Shredded vznikla v rámci spolupráce studia Jens Praet s časopisem Elle Decor. Ten se zajímá o bytový design a design nábytku, a v tomto případě posloužil rovnou jako surovina pro jeho vznik. Studio Jens Praet se totiž rozhodlo vytvořit kolekci nábytku z lisovaného skartovaného papíru, a to konkrétně ze starých nevyužitých výtisků právě časopisu Elle Decor.

Kolekce Shredded, která nakonec vznikla, zahrnuje stůl, lavici, knihovnu a konferenční stolek. Z dálky sice vypadá jako obyčejná šedivá kolekce nábytku, při bližším pohledu ale zjistíte, že se v něm skrývá velká kupa papírových proužků, které upoutají váš zrak na dlouhé minuty. Pouze na stůl přitom bylo využito celkem 57 liber (téměř 26 kilogramů) časopisového papíru, takže žádnou křehkou výbavičku pro panenky nečekejte. Nábytek je vyroben konkrétně z pevných ploten skartovaného papíru spojovaného pomocí pryskyřic, díky čemuž vzniklý materiál pevností bez potíží konkuruje třeba dřevu. O funkčnost tedy nemusíte mít strach.

Po estetické stránce je kladen důraz na vyniknutí struktury a „složení" materiálu, kdy můžete dobře vidět každý jednotlivý proužek časopisu. Celé kolekci, která je jinak jednoduchá liniemi i tvary, právě tento prvek dodává na výjimečnosti a originalitě.

Kolekce Shredded je inspirací pro všechny velké firmy, v jejichž kancelářích se denně skartují stovky listů papíru. Jak je vidět, nemusí jít o odpad. Naopak se z kup proužků papíru dá tvořit estetické vybavení, jaké nebude mít nikdo jiný. Stačí jen změnit způsob myšlení, a vyzkoušet něco nového.

Zdroj a foto: http://design-milk.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30