Necestujte vlakem, cestujte v hotelu na vlakových kolejích

Mgr. Sandra Vasková
26.1.2011
  • Architektura

Norské architektonické studio Jagnefält Milton Architecture vyrazilo některým dech svým unikátním nápadem, jak oživit malé městečko v ?ndalsnes. To slouží jako vstupní brána do tohoto regionu a jeho bohatstvím jsou nádherné fjordy a krásná příroda. Skupina návrhářů pro něj vymyslela hotel, který doslova cestuje po vlakových kolejích a spojuje město s jeho okolím. Avšak pozor! Hotel se nepodobá tradičnímu vlaku, ale je rozdělen do několika částí, jež vypadají jako náhodně rozeseté krabice. Ale ani tento dojem není správný! Uvnitř těchto „krabiček", které jsou konstruovány v různých délkách i výškách, najdete plně zařízené minimalistické pokoje. Mohlo by Vás překvapit, že i přes jejich miniaturní vyobrazení, jsou dost prostorné na to, abyste se v nich pohodlně a dorůžova vyspali.

S takto precizně vymyšleným a důvtipným ubytováním si mohou turisté prohlédnout region, aniž by ztráceli čas hledáním vhodného ubytování. Architekti nezapomněli ani na detaily - hotel bude zahrnovat také veřejné lázně a koncertní sál, který bude spolu s jednotlivými buňkami cestovat po trati. V zimním období budou jednotlivé místnosti shromážděny poblíž města, v letním zase budou libovolně cestovat po různých železničních kolejích.

Design hotelu prezentuje zajímavý retrospektivní obrázek doby před sto lety, kdy v USA cestovaly po kolejích soukromé vagony. Tento nápad je praktický snad ve všech směrech. Navíc nebude mít negativní vliv na přírodu a bude šetrný k životnímu prostředí.

Zdroj a foto : www.jagnefaltmilton.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30