Nereálný futurismus - fotografie Victora Enricha

Dagmar
31.7.2011
  • Architektura

Victor Enrich je vystudovaný architekt, který se rozhodl pro odlišnou formu umění. Jeho práce spočívají v „deformaci" fotografií skutečných budov, které jsou pomocí 3D animačních softwarů proměněny k nepoznání. Nereálné se stává skutečným, nepravděpodobné možným - futuristické vize města budoucnosti vytváří Victor Enrich z různých míst světa, která určitým způsobem podnítila jeho představivost a vyprovokovala v něm touhu po změně.

Sám architekt představuje svoji práci velice jednoduše - jde o to udělat klasickou fotografii známé budovy z klasického místa, odkud jí všichni znají. Vytvořit v animačních softwarech model budovy, a ten s vydatnou mírou představivosti určitým způsobem pozměnit. Poslední část práce je nejtěžší. Na model se musí aplikovat textura shodná se skutečnou budovou, pak je potřeba „vyměnit" reálnou stavbu za model a upravit fotografii tak, aby nikdo nic nepoznal.

Victor Enrich tak na svých webových stránkách prodává své práce různých formátů, které modifikují známé budovy ze světových metropolí, jako je Riga, Helsinky, Barcelona nebo New York. Jeho práce je reakcí na odvěký zájem o urbanismus a architekturu, který intenzivně rozvíjí od svých 10 let. Fotografie mají tendenci znovu vzkřísit urbanistickou formu rostlých měst, které nebyly nikdy řádně a celistvě navrženy. Podle Victora Enricha se jedná o jednu z nejpřehlíženějších oblastí architektury vůbec - žijeme tak ve světě, který je výsledkem náhodného stavění a ničení budov, bloků a ulic, sledující převážně jen ekonomický profit soukromníka.

Zdroj a foto: victorenrich.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30