Nike obleče francouzské fotbalové družstvo do nové uniformy

Mgr. Sandra Vasková
12.3.2011
  • Móda

Sportovní značka Nike vyrobila novou kolekci pro národní francouzské fotbalové družstvo, založenou na bretonském proužku. Oslavuje tím novou éru francouzské kopané. Návrh vytvořil designový tým Nike, který tričko vyrobil z recyklovaného polyesteru a organické bavlny.

 

Nike tímto počinem zavádí novou výstroj pro francouzský fotbalový tým, ve které se snoubí pokrokovost s ikonickým francouzským designem. Výsledek jejich snažení si můžete prohlédnout na obrázcích pod textem, které nafotil světoznámý Karl Lagerfeld.
Partnerství značky Nike s francouzskou fotbalovou federací bylo zahájeno v Paříži v lednu tohoto roku, a je zapouzdřeno do celé kampaně, která nese název Vive Le Football Libre. Mimořádný svěží design výstroje zachycuje ducha francouzského týmu a zároveň přináší vynikající inovativní výkon i bezkonkurenční eleganci pro hráče na hřišti.


Nové dresy mají silné vizuální prvky z marini?re. Marini?re se nejprve stala uniformou pro francouzské námořníky v 19. století, do civilních šatníků se dostala až počátkem 20. století. Brzy se stala symbolem francouzské kultury, jenž byl přijat volnomyšlenkářskými jednotlivci ve Francii, a později i mimo ni. Současný dres od Nike je velmi přizpůsobivý, umožňuje hráčům volný pohyb na hřišti. Lehká tkanina nabízí Nike Dri-FIT technologií s větracím systémem, který pomáhá fotbalistům zůstat v pohodě a svěží. A za pomoci ergonomického střihu a měkké bavlny jim navozuje pocit pohodlí.

Tato sada od Nike je jednou z nejvíce ekologicky udržitelných vůbec. Tričko i šortky z polyesterových mikrovláken jsou zcela vyrobeny z recyklovaných plastových lahví, a přitom se nosí tak příjemně. Jen na košili padlo 96% recyklovaného polyesteru a 4% organické bavlny. Souprava je vidět poprvé na těchto fotografiích od skutečné módní ikony i světového fotografa v jedné osobě - Karla Lagerfelda. Oděvy na snímcích, které zachycují revoluční eleganci výbavy s francouzským fotbalistou Alou Diarrem, se stanou uniformou nové éry francouzského týmu. Souprava bude k zakoupení od 26. března, objednat předem si ji lze již od 11. března.

Zdroj a foto: www.dezeen.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30