NL Architects vystavují v Praze, zbývá posledních pár dní

Mgr. Sandra Vasková
19.11.2011
  • Architektura

Pokud toužíte po kulturním vyžití a hledáte téma, které by Vás zaujalo, možná Vás nalákáme na posledních pár dní výstavy MADE IN NL od NL Architects, která bude končit již 27. listopadu. Jejím pořadatelem je Galerie Jaroslava Fragnera ve spolupráci s Velvyslanectvím Nizozemského království v Praze. Silnou podporu získal projekt také od Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hlavního města Prahy i Nadace české architektury.

NL Architects je amsterdamská architektonická kancelář, kterou společně založili Pieter Bannenberg, Walter van Dijk a Kamiel Klaasse. Společně pracují již od počátku devadesátých let a poprvé na sebe strhli pozornost v roce 1994, kdy dosáhli úspěchu a uznání ve studentské soutěži Archiprix s projektem Carstadt, který inovativním způsobem kombinoval obchodní dům a garáže v historickém jádru Amsterdamu. Projekt jim otevřel dveře do světa designu a architektury a od těchto časů se stali jednou z nejznámějších a nejvyhledávanějších architektonických společnosti, která do svých prací dokáže trefně a vkusně začlenit promyšlenost, důslednost i vtip. Humor je jedním z klíčových parametrů tvorby této dnes již slavné trojky. Dříve se moc v tomto oboru neuplatňoval, ale NL Architects jej dokázali prosadit a obohatit o něj tuto sféru umění. „Architektura je médium, které, jak doufáme, přispívá k pochopení současné kultury a k jejímu rozvoji. Chápeme ji jako proces bádání, zkoumání, odhalování a přestavování úžasné složitosti světa, ve kterém žijeme," zpovídá se trio z NL Architects.

Pražská výstava, na které shlédnete jejich neznámější a nejzajímavější projekty, dokumentuje jejich zcela odlišný přístup k projektování. Studio NL Architects za svou práci získalo také mnohá ocenění během své kariéry, jmenujme například cenu Mies van Rohe za Basketbar v Utrechtu nebo vítězství v mezinárodní architektonické soutěži za návrh multifunkčního otočného pódia Multi Mill v amsterdamském přístavu. To by se mělo stát místním malým divadlem, přehlídkovým molem i kinem v jednom.

Zdroj a foto: www.gjf.cz, http://www.nlarchitects.nl/

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30