Nové koncepce vozu BMW i3 a i8 zazáří brzy ve Frankfurtu

Mgr. Sandra Vasková
13.9.2011
  • Technika

Auta značky BMW se znovu připomínají, společnost nyní představuje dva nové udržitelné koncepty aut, oficiálně se tak stane 15. až 25. září ve Frankfurtu.

Koncept BMW i3 je první vozítkem s prémiovým elektrickým plug-inem, je přizpůsoben především pohybu ve městě, s kufrem o obsahu 200 litrů a dostatečně velkým interiérem je ideální pro každodenní využití. Zatímco koncept i8 je sportovním vozem nové generace a hybridem plug-inu, je vybaven silným spalovacím motorem a poskytuje výjimečný zážitek z jízdy s extrémně nízkou spotřebou paliva a emisemi. Oba typy budou k zakoupení od roku 2013. „Mobilita budoucnosti vyžaduje novou rovnováhu mezi globálními požadavky a potřebami jednotlivců. BMW Group si klade za cíl uspokojit tuto potřebu a přichází nyní s těmito vozidly, které nabízí zcela nové možnosti, kombinují v sobě inspirující design, nové funkce a vyznačují se trvalou udržitelností," popisuje designér BMW Nader Faghihzadeh.

BMW tak definovalo vlastní typy vozidel, které vlastní také celý hodnotový řetězec a doplňkové služby. BMW i3 koncept je založen na čistě elektrickém pohonu, optimálně vybaven pro město. Plug-in hybridního modelu BMW i8 konceptu spojuje silné stránky obou motorů - elektro i spalovacího a poskytuje vysokou úroveň dynamiky.

Zdroj a foto: www.dezeen.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30