Nové super-jachty vytvořené rusem Vasilem Klyukinem

Bc. Jana Štýbnarová
24.6.2014
  • Design

Představení 6 unikátních konceptů jachet z pera ruského finančníka a příznivce umění Vasila Klyukina mění cestování z všedního na okázalé a luxusní. Námětem pro vytvoření těchto okamžitě rozpoznatelných lodí bylo např. umění, světová metropole či zvířecí říše. Jednotlivé detaily jsou vymodelovány z kovu a skla, za přispění jasných barev a světel dodávajích strojům svůj nezaměnitelný vzhled.


Prvním konceptem se kterým Klyukin přišel a také jeho nejoblíbenějším je 75 m dlouhá červená jachta se čtyřmi palubami pojmenovaná "červený žralok". Svým sportovně agresivním vzhledem připomíná dravost dnešních obchodů.

Další jachtou se zvířecí tématikou je "bílá labuť" 63 m dlouhá loď se 3 palubami a místem pro opalování, inspirovaná nejelegantnějším vodním ptákem na světě. Tato jachta je speciální také svým hydraulickým systémem na přitahování krku a hlavy k tělu po vyplutí z přístavu.
Láska k umění přivedla Vasila až k lodi "Mondrian" vytvořené na počest slavnému malíři Pietu Mondrianovi. Tato jachta se 4 palubami je 65 m dlouhá a dokazuje, že pouze s pomocí zvýraznění hran a vkusně zkombinovaných barev lze z klasického tvaru vytvořit neotřelou loď budící pozornost kamkoliv připluje.


Poctu chtěl autor vzdát i nejkrásnějšímu městu mrakodrapů na světě, cílem bylo převést Manhattan jako takový na moře. Vzhled této černo šedé 4 palubové jachty o délce 80m pak vynikne především s rozzářenými světly.


Dílem kombinujícím knihy Marka Twaina, americké filmy a komedii Maverick je 78 m dlouhá jachta "Mississippi" se 4 palubami připomínající kolesový parník. Velký zájem budí ono koleso vytvořené z kovu a skla.
Poslední vizí je jachta "modrý pták" se 2 palubami připomínající sportovní auto.

Zdroj a foto: http://www.designboom.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30