Novinky z Twitteru hlásí ptačí budky Flock

Bc. Lucie Drahošová
21.5.2013
  • Design

Pokud patříte mezi fanoušky sociálních sítí, pak si možná s oblibou necháváte zasílat upozornění na všemožné novinky, aktualizace vašich přátel, nebo soukromé zprávy. Jste-li členy sociální sítě Twitter, pak si toto všechno můžete vychutnávat ve stylovém designu čtveřice ptačích budek Flock, které se propojí s vaším účtem a prostřednictvím svých ptačích obyvatel vás na novinky upozorní.

Internet a sociální sítě se stávají jednou z vážných závislostí moderního člověka. Málokdo se objede bez internetu bez potíží několik dní - naopak, mnozí z nás si jej pořizují pro jistotu i do mobilu, abychom se mohli připojit skutečně kdykoliv a odkudkoliv, v každé minutě. Dalším pomyslným stupněm pak je, že si dobrovolně necháváme zasílat upozornění na příchozí e-maily, zprávy či novinky na facebooku, abychom náhodou něco nezaspali. Pokud už vás ale omrzela upozorňování na mobil, a jste-li příznivci sítě Twitter, pak vás nově mohou na novinky upozorňovat ptáčci vykukující ze čtveřice budek.

Systém upozorňování na nové zprávy, na nové osoby, které sledují váš účet, nebo na nová sdílení vašich vlastních příspěvků na síti Twitter v designu čtyř ptačích budek připravilo londýnské studio Berg. Budky Flock jsou propojeny vždy s konkrétním uživatelským účtem, a při nové události vás upozorní tím, že z budky vyleze příslušnou dírou ptáček. Stylové, vtipné i neotřelé. Pro inspiraci ale designéři nešli daleko. Právě ptáček, a to konkrétně silueta modrého malého ptáčka, je totiž znakem sítě Twitter od jejího založení.

Jisté ale je, že s touhle vychytávkou vás „tweetování" bude bavit ještě více, než dříve, a budete se těšit na každou novou aktualizaci.

Zároveň je nutno smeknout před programátory a designéry z Berg Cloud, ateliéru designu pro zařízení fungující online. Povedlo se jim v limitované edici vytvořit bezdrátově fungující zařízení minimalistického designu, které zaujme a baví i s odstupem času. Jediná škoda je, že zatím systém funguje pouze pro Twitter. Ale kdo ví, co přinese budoucnost.

Zdroj a foto: http://www.dezeen.com/2013/05/02/flock-cuckoo-clock-by-berg-for-twitter/

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30