Novodobý Kubismus představuje Marylin Monroe

Mgr. Sandra Vasková
28.7.2011
  • Umění

Tak se dělá umění! Pomocí Rubikových kostek, které v počtu tisíců dokážou vytvořit níže uvedené portréty slavných. Styl je jednoznačně unikátní. Líbilo by se zobrazovaným představitelům, jak na nich vypadají?

Od „Krále popu" Michaela Jacksona až po Marylin Monroe zde shlédnete mnoho známých tváří, například pěknou řádku hudebníků, celebrit, politiků, slavných umělců i klasických obrazů jako je Mona Lisa. Tyto ohromující výtvory jsou přesnou replikou reálného života či filmového plátna. Jsou však více než jen pouhý zrcadlový obraz svých předloh, dokonce se pyšní stínováním a tvarováním do hloubky.

Za kostkové karikatury je zodpovědný umělec jménem Josh Chalom, který se ke svému umění vyjadřuje takto: „Já prostě milují umění, fascinují mě staré Atari 8-bitové videohry, to je pro mě ideální médium. Této tvorbě se věnuji něco málo přes tři roky a rozhodně s tím neplánuji přestat. Není to ani tak koníček, jako velká vášeň mého života." Každý jednotlivý obrázek vyrábí v závislosti na velikost přibližně dva nebo tři dny, někdy dokonce i týdny. Vše se odvíjí od složitosti a rozplánování.

Největším dosavadním kouskem je obraz Hand of God, který měří 29 x 14,5 stop a bylo na něj použito celkem 12 090 Rubikových kostek. V příštím roce by měl být zařazen do světové knihy rekordů Guinness.

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30