Nový módní obchod ve stylu ledovcové jeskyně

Dagmar
25.12.2010
  • Design

V budově HL32 v obchodě Richarda Chaie v americkém New Yorku se v letošním říjnu prodávala podzimní a zimní kolekce v neobvyklé expozici, která v návštěvníkovi vzbudila pocit, že se ocitl v ledovcové jeskyni. Designér Richard Chai ve spolupráci s architektonickým studiem Snarkitecture vytvořil neobvyklou dočasnou instalaci pomocí manuálně osekaného bílého polystyrenu. Poličky, výklenky a závěsné tyče byly „vytesány" přesně na míru jednotlivým kusům oděvů. Svetry, saka a kožichy byly většinou navrženy v tmavých barvách a tak na světlém podkladu rafinovaně vynikly. Veškerý použitý materiál se po deinstalaci expozice zrecykloval.

Richard Chai je americký módní návrhář, který až do roku 2008 pracoval pro známou módní značku Marc by Marc Jacobs, poté se osamostatnil. Svou netradiční, avantgardní expozicí vstoupil do mediálních vod a upoutal tak na svou tvorbu větší pozornost.

Snarkitecture je designérské duo z Brooklynu, tvořené umělcem Danielem Arshamem a architektem Alexem Mustonenem. Jejich praxe funguje od roku 2008, zaměřují se na spolupráci s jinými umělci. Využívají nebo „zneužívají" stávající architekturu k tomu, aby dělala věci, které se od ní neočekávají.

Zdroj a foto : news.architecture.sk

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30