Obchod s obuví Sneaker připomíná tunel metra

Bc. Lucie Drahošová
2.7.2014
  • Interiér

Ve světě obchodu platí, že vzhled poutá a prodává. Může to být vzhled produktu, ale třeba i vzhled prodejce nebo prodejny. Proto také známý prodejce obuvi Sneaker neváhal do své nové prodejny v Melbourne zainvestovat a proměnit ji s pomocí designérů z March Studio v hotovou zákaznickou atrakci. V obchodě s botami si totiž díky nim budete připadat jako v prostorách tunelu metra.

Melbournská prodejna Sneaker zaujme již kolemjdoucí z ulice, neboť tradiční prosklenou vitrínu s viditelnou nabídkou zboží naopak nahradila mříž znesnadňující průhled. Neméně poutavý je pak i vchod s průhlednými skleněnými dveřmi tvarovaný do atypického kruhu s černým okolím a svislým světlým nápisem Sneakerboy.

Pokud si stoupnete přímo před vchod, nebo rovnou vkročíte do prodejny, naskytne se vám pohled na dvojici souběžných dlouhých policových regálů po stranách, na jejichž konci je další kruhový otvor. Žádnému pozorovateli tedy nemůže uniknout podobnost s tunelem.

Záměrem designérů v March Studio bylo stylizovat prodejnu v Melbourne konkrétně do podoby tunelů metra. Toho se snažili dosáhnout nejen pomocí tvarování prostoru, ale také pomocí leštěné betonové podlahy nebo osvětlení vybaveného funkcí stmívání. Při ztlumeném světle dokonale vynikají led pásky s nápisy „Welcome to“ „Sneakerboy“ na jednotlivých policích spojujících oba konce pomyslného tunelu.

V táhlých policích kovového vzhledu pak zákazníci najdou boty od vysoce módních značek jako jsou Balenciaga, Maison Martin Margiela či Lanvin, až po sportovní boty Nike nebo Adidas.

Stranou od hlavní tunelové protáhlé části s vystavenými botami pak prodejna disponuje ještě sekcí určenou ke zkoušení bot. K této sekci se zákazníci dostanou přes průchod, nebo chcete-li odbočku, uprostřed tunelové výstavní části obchodu. Zde nechybí pohodlná designová ocelová křesla ve tvaru prohnutých knoflíků, vybavená iPady sloužícími ke koupi bot a také poskytování informací o ceně a dalších vlastnostech bot. Ač je to totiž lehce překvapivé, tato prodejna slouží v podstatě jen jako zkušebna pro online e-shop, a tudíž boty si z ní nikdo neodnáší.

Inovativní design v industriálním stylu jde tedy ruku v ruce s inovativními obchodními strategiemi.

Zdroj a foto: http://www.dezeen.com/2014/06/03/sneakerboy-store-melbourne-march-studio-tunnel-interior/

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30