Obrazy z tisíců korků od Scotta Gundersena

Mgr. Sandra Vasková
3.9.2011
  • Umění

Jak už jste se na našem portále mohli dočíst, s různými druhy umění jako by se pytel roztrhl. Dalším, kdo se rozhodl přispět svým talentem a nově objeveným typem ztvárnění, se stal Scott Gundersen, který tak rozšiřuje řadu neobvyklého umění z obvyklých a zcela běžných věcí.

Tento designér a výtvarník žijící v Chicagu v současné době vytváří jedinečné mozaikovité portréty pomocí tisíců zátek od korkových lahví. Tím se také snaží podpořit využívání ekologických materiálů. Jeho tvorba je složitější než se může na první pohled zdát, klade totiž velký důraz na detail. Navíc jednotlivá díla jsou zpracovávána velkoplošně a podle fotografií skutečných a žijících lidí. Gundersen skládá jednotlivé korkové zátky na sebe, přičemž každá zátka má jinou barvu či odstín, a tím pak vytváří odstínované obrazy, které přesně vystihují svoji fotografickou předlohu.

Obraz černošky, který uvádíme níže, zabral umělci 50 hodin tvorby a použil na něj celkem 9 217 korkových špuntíků. Konečný výsledek má míry 66 x 96 palců.

Zdroj a foto: www.freshome.com, scottgundersen.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30