Od Moneta po Warhola

admin
26.11.2010
  • Umění

Takový název nese výstava, kterou od 13. října 2010 hostí Národní Galerie v Praze. Až do 7. ledna 2010 si tak můžete prohlédnout díla nejvýznamnějších autorů uplynulých 100 let.

Sbírka manželů Baltinerových  byla zapůjčena z vídeňského muzea Albertina a obsahuje kolem 80 stěžejních děl 40 světově známých autorů.

Největším lákadlem je kresba Jezero s lekníny známého impresionistického malíře Clauda Moneta a Elektrické křeslo amerického pop-artového umělce Andyho Warhola.

Jak napovídá sám název, expozice se zaměřuje převážně na průřez moderním uměním, přičemž výčet směrů začíná už ve 20. letech minulého století u impresionismu a představitele Clauda Moneta, volně pokračuje k fauvismu zastoupeným Henri Matissem a setkáme se také s ukázkami děl z ruské avantgardy od autorů, jako jsou Kazimir Severinovič Malevič, El Lisickij nebo Pavel Filonov. Chybět nemůže období Bauhausu a surrealismu, která jsou představená René Magrittem a Maxem Ernstem. Čtyřicátá léta jsou ve znamení abstraktního impresionismu a 60. léta jsou spojena s popartem a díly Andyho Warhola. Ze zcela současných autorů byli zařazeni například Anselm Kiefer, Alex Katz či Sol LeWitt.

Výstavu můžete navštívit denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin. Prodej vstupenek je zajištěn na pokladně Veletržního paláce a v prodejní síti Ticketpro.

zdroj a foto: www.ngprague.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30