Odpočívadlo vašich snů

Bc. Lucie Drahošová
10.7.2012
  • Design

Při celodenním výletu každý z nás ocení jakékoliv odpočívadlo, na kterém si můžeme sednout. Když navíc poskytne trochu stínu, přichází nadšení. Co ale teprve, když nabídne i možnost připojení vašeho laptopu, stolečky, zeleň, osvětlení a informační panel s aktualitami? Zní to jako sen, ale není...

Obzvláště v těchto horkých letních dnech určitě oceníte každý stín, který zároveň poskytuje pohodlné posezení, zejména pokud jste se vydali na delší výlet. Odpočívadlo podle nejnovějších trendů ale zdaleka nezvládá jenom usadit své hosty a skrýt je pod stín. Urbanistická třešnička „Escale numérique" francouzského designéra Mathieu Lehanneura je odpočívadlo, jaké jste zkrátka ještě neviděli.

Pro pohodlí příchozích slouží kromě stylových křesílek i malé kulaté stolečky, díky kterým si můžete pohodlně číst, hledat v mapě, najíst se, nebo zahrát třeba kostky. Stínítko nad hlavami vám pak na toto všechno posvítí, nebo vás naopak skryje před horkými slunečními paprsky. Pokud náhodou nebudete vědět, čím se zabavit, poslouží vám informační panel, plný informací o probíhajících akcích, kulturních tipů a zajímavostí. Pokud ale máte vlastní laptop, můžete se zabavit i s jeho pomocí. Každá z židliček umožňuje propojení s laptopem kabelem, takže ani opravdoví počítačoví „závisláci" se nemusí obávat.

Celkový vzhled odpočívadla je vzdušný a přirozený. Přístřešek, sloužící k vytvoření stínu, stojí na osmici kůlů shromážděných na jedné straně, přičemž každý má jiný sklon, takže dojen je velmi nenucený. Kůly jsou dřevěné, strop pak betonový, v šedivé barvě. V tomto stropu je umístěno svítidlo ve tvaru kružnice, a nahoře na stropu (či chcete-li střeše) roste množství zeleně. Opět je tak utlumen průmyslový dojem betonu. Židličky jsou pak ve stejném stylu, s jednou kulovitou dřevěnou nohou a betonovým sedátkem s opěrkami.

Pokrokovými technickými perličkami jsou pak zmiňované zástrčky pro laptopy v nohou křesel a podlouhlá obrazovka s dotykovým displejem fungující jako informační či potenciálně reklamní prostor.

Designér Mathieu Lehanneur vytvořil toto odpočívadlo pod hlavičkou firmy JCDeaux, což je jednička na poli outdoorového designu. Výsledek je možná i proto elegantní i odvážný, a nejde si jej nezamilovat.

Zdroj a foto: www.designboom.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30