Odvážný design hotelu NH Olomouc Congress

Dagmar
22.12.2010
  • Architektura

Nedávno dokončený čtyřhvězdičkový, funkcionalistický hotel obdržel jedno z nejprestižnějších architektonických ocenění Stavba roku. K udělení této pocty přesvědčilo porotu kromě vzhledu i množství použitých inovací a překvapivých technických řešení, díky nimž hotel minimalizuje svůj dopad na životní prostředí. Významná porota byla složená ze zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Nadace pro rozvoj architektury a stavebnictví, Národní aliance podnikatelů a časopisu Stavitel.

Společně s hotelem získalo ocenění i sousední Omega centrum sportu a zdraví. Obě stavby realizovala olomoucká stavební společnost GEMO, jako součást jednoho z největších projektů obnovy staré městské zástavby v Olomouci - bývalého spartakiádního stadionu. Hotel NH Olomouc Congress byl vybudován jako ubytování pro sportovce, architekti ale tento účel umně skloubili i s jinými cílovými skupinami, takže si na své přijde jak manažer, který přijede do Olomouce sjednat obchod, tak turista, který se může z hotelových pokojů pokochat výhledem na historické centrum města Olomouc. V hotelu je umístěno 137 pokojů, 4 apartmány a velké kongresové centrum.

Díky zabudovaným technologiím je hotel i značně ekologický. Všechna světla jsou regulována snímači pohybu a obsahují zdroje s velmi nízkou spotřebou. Topení, klimatizace a systém žaluzií zase reagují na množství slunečního záření. V objektu je samozřejmě nainstalovaný i systém na zpětné získávání tepla a na efektivní hospodaření s vodou.

Hotel patří do španělského řetězce, který provozuje víc, jak 400 poboček po celém světě. Je zaměřen zejména na obchodní klientelu a zajišťuje svým návštěvníkům určitý standart, který očekávají v kterémkoli hotelu celého řetězce. Interiéry realizoval ateliér CAM Architekti s.r.o., který ale musel dodržovat přísné vnitropodnikové limity. Hotelové pokoje jsou vyvedeny v kontrastních materiálech tmavé dýhy a světlé tapety, společné prostory v přízemí jsou pomocí rafinovaného použití skla a světla ve společné návaznosti a přesto individuální.

Zdroj a foto: stavbaweb.cz,nh-olomouc.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30