Olympijské střelnice vyrobili z PVC

Bc. Lucie Drahošová
14.6.2012
  • Architektura

Střelnice pro Olympiádu 2012 v Londýně rozhodně nejsou žádné fádní klasické budovy. Designéři vsadili na barvy a netradiční vzhled, kdy je povrch budovy opatřen výstupky, připomínajícími přísavky chobotnic.

Spojení budovy a chobotnice si Češi prozatím spojují převážně s Kaplického knihovnou. Od konce června, se začátkem třicátých letních olympijských her v anglickém Londýně, ale budou mít před očima jedině olympijské střelnice.

Designérská společnost Magma Architecture, se sídly v Londýně a Berlíně, navrhla speciálně pro účel olympijských her tři stany vyrobené z PVC, a vybudovala je na místě historických kasáren londýnského královského dělostřelectva. Areál Royal Artillery Barracks pochází z roku 1776 a je situován v západní části Londýna, poblíž Greenwich parku.

Trojice nově vzniklých budov je z bílého PVC, které je kombinováno s pestrou růžovou, modrou nebo červenou. Tyto barvy jsou prezentovány prostřednictvím mírně vystouplých kruhů, které slouží k větrání, ale také ke zpevnění celé konstrukce budovy, kterou jakoby napínají. Tyto barevné membrány pak zároveň propouští část světla dovnitř.

Trojice budov nabízí celkem 3800 míst k sezení, kdy interiér je stejně jako venkovní plášť budovy v jasně bílé barvě, s tmavými terasovitě uspořádanými sedačkami.

Jistě vás překvapuje, že jsou budovy vyrobeny z PVC, které není pro stavby domů nijak typické. Důvodem je fakt, že budovy budou sloužit pouze dočasně, po dobu konání olympiády, a ihned po jejím skončení budou demontovány. Londýn ale nebude rozhodně posledním městem, kde si je budete moci prohlédnout. Znovu totiž poslouží v roce 2014 při Commonwealth Games v Glasgow. Při montáži i demontáži přitom nejsou použita žádná lepidla ani spojovací materiály, všechny části do sebe zapadají jako kostky puzzle.

Celkový dojem budov je velice moderní, lehký, netradiční až provokativní. Těžko říci, co by na ně Londýňané říkali, kdyby měly na svých místech zůstat stát trvale. Vzhledem k tomu, že však budou zdobit město pouhé dva měsíce, jsou zajímavým zpestřením.

Zdroj a foto: www.dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30