Organický pokoj pro dva v Londýně

Dagmar
25.1.2011
  • Architektura

Design Initiatives, inovativní architektonická kancelář, sídlící v Los Angeles a v Sofii, navrhla do soutěže, nazvané Pokoj pro Londýn, ohraničený plovoucí prostor, vznášející se mezi nebem a zemí. Pokoj má být dočasnou stavbou hotelového pokoje pro dva, na střeše Queen Elizabeth Hall v Londýně, v průběhu Olympijských her v roce 2012. Jeho velikost je 45 m2.

Návrh pokoje je založen na kontrastech mezi aktivním a pasivním. Poskytuje útěk z hlučného, dynamického a energického města na tichý, klidný, mírumilovný, izolovaný ostrov, poskytující ochranu a prostor pro spánek a relaxaci ve městě, které bude díky olympijským hrám stále rušné. Pokoj pro Londýn hraje velice ambiciózní roli - stane se ústředním místem, ikonou, která bude na očích a přitom sám bude pozorovatelnou pro své obyvatele, kteří z jeho oken uvidí velkou část živoucí londýnské metropole.

Kontrastní je také provedení. Bílá „skořápka" obtékající pokoj je organická bílá struktura posazená na tmavé brutalistní stavbě Queen Elizabeth Hall. Pokoj je kvůli snadnějšímu transportu a instalaci rozdělen na dva moduly, široké 4 metry. Nároky na materiál vyplynuly z umístění stavby. Aby příliš nepřitěžoval stávající konstrukci a přitom byl velice odolný a pevný, byl pro skořepinu zvolen polymer, vyztužený speciálními vlákny.

Návrh graduje z uzavřeného pokoje přes krytou terasu na otevřenou střechu. Stejný koncept gradace od uzavřeného k otevřenému byl použit i v koupelně. Součástí návrhu je i hybridní kus nábytku, který v sobě spojuje postel, pohovku, stůl, konferenční stolek, noční stolek a polici. Architekti se tak snažili reagovat na stále sílící návyk některých lidí jíst a pracovat v posteli. Individuální nastavení světla a průhlednosti prosklených konstrukcí je umožněno pomocí sekundární kůže - ovladatelného světelného filtru.

Zdroj a foto: archdaily.com, design-initiatives.net

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30