Originální kamenná architektura v Karibiku

Dagmar
23.7.2011
  • Architektura

Jednoduchá, elegantní stavba z pensylvánského vápence vyrostla na úzkém poloostrově vybíhajícím z ostrova Sv. Bartoloměje v Karibském moři. Čistý architektonický výraz je doplněn velkými, prosklenými plochami, které zajišťují jak ničím nerušený výhled z interiéru, tak nutnou míru příčného provětrání. Dalším doplňkovým materiálem je v hojné míře dřevo, které tvoří podlahy, obnažený konstrukční materiál střechy i většinu zařízení. Asi nemusím zdůrazňovat, že panoramatický výhled z malebného poloostrova - téměř 270° - je další důležitou součástí návrhu, která dělá z jinak poměrně prostého domu neopakovatelný zážitek.

Na jižní straně - orientované k nejlepším výhledům - se nachází prostorná terasa s mnoha lehátky a osvěžujícím bazénem, krytá rozměrnou, plátěnou pergolou, ukotvenou na výrazných ocelových nosnících. Jako u mnoha moderních staveb je zde kladen především důraz na plynulý přechod z interiéru do exteriéru, u této stavby je tato snaha posunuta ještě dál. Obývací pokoj přechází nerušeně v prostor venkovní terasy, která pomocí vtipně umístěného bazénu pohledově splývá s rozsáhlou hladinou Karibského moře. Ke vzdušnému vzezření interiéru přispívají obnažené krovy a tím i velká světlá výška místností.

Autorem pohádkové residence je architektonický ateliér Barnes Coy Architects, americká společnost s tradicí přesahující 20 let. Na svém kontě mají už 250 staveb roztroušených po celých Spojených státech, Latinské Americe a Karibské oblasti. 12 hlavních architektů společnosti je rozděleno do třech nezávislých kanceláří, které spolu úzce spolupracují. Od svých počátků také firma nabízí krom architektonického návrhu a tvorby dokumentace i vlastní realizaci. Tato potřeba vznikla v 80. a 90. letech, kdy stavební firmy nebyly často schopné a ochotné pochopit nové postupy moderního designu.

Zdroj a foto: barnescoy.com, contemporist.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30