Originální mapa světa z vyřazených PC komponentů

admin
2.12.2011
  • Design

Na University of Bedfordshire v britském Lutonu byla vybudována nová hlavní budova univerzitního kampusu. Aby se od ostatních odlišila a především aby studentům poskytla kvalitní a podnětné prostředí, rozhodla se universita přizvat mezi architekty a stavebníky také dva umělce, kteří se měli postarat o „něco unikátního". Z několika uchazečů byli nakonec zvoleni dva - Cedric Christie a Susan Stockwell.

Zatímco Cedric Christie dostal na starost prostor před vstupem do budovy, Susan Stockwell měla za úkol zútulnit vstupní halu. Oba dva měli poměrně volné ruce, jejich práce však musela určitým způsobem odkazovat na jedinečnost university a také celého kraje. Susan Stockwell se svého zadání zhostila s vervou a velice originálním způsobem ztvárnila velkou mapu světa, která zdobí rozlehlou bílou stěnu. Umělecké dílo nese název „World" tedy „Svět".

Mapa z recyklovaných PC komponentů, které dodala společnost IT Recycling, má hned několik různých rovin odkazů. Za prvé upozorňuje na fakt, jak kosmopolitní a národnostně rozmanitá je jak celá Velká Británie, tak samotná universita. Za druhé odkazuje k fenoménu digitalizace celého světa a také k možnosti neomezené komunikace všech částí světa. Aplikací věcí, které mladí lidé používají každý den, navíc skulpturu přiblížila studentům.

Susan Stockwell obecně ráda pro své umění používá vyřazené PC komponenty, skulptury s jejich použitím můžeme vidět hned v několika galeriích. Inspirací pro Susanino umění jsou problémy ekologické, politické, obchodní i globálně komerční. Přestože svým dílům dává jména a vysvětluje jejich poslání, je na každém divákovi, aby si v uměleckém předmětu našel svůj individuální smysl. A co vy? Řeklo vám dílo World i něco osobního?

Zdroj a foto: freshome.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30