Osvětlení Wallpiercing

Bc. Lucie Drahošová
8.3.2012
  • Design

Italský výrobce Flos ve spolupráci s newyorským designérem Ronem Gilardem vytvořili Wallpiercing - osvětlení, které plní všechny požadavky současnosti. Je moderní, originální, a díky variabilitě i nekonečně kreativní.

Když se řekne piercing, představíte si kroužek v obočí, ozdobu v pupíku, nebo možná tyčinku v jazyku. To jste ale ještě neviděli Wallpiercing Rona Gilarda. Tento totiž patří na stěnu, a má kromě estetického účelu také vysokou užitnou hodnotu - stylově vám totiž osvítí jakoukoliv místnost.

Wallpiercing je moderně tvarované osvětlení tvořené prolínajícími se či sólovými kruhy, které jsou vždy z jedné poloviny opatřeny moderními LED diodami. S pomocí jednotlivých kruhů pak můžete vytvářet všemožné obrazce a tvary. Uspořádání do tvaru květinky, řetězce nebo i celé mozaiky udělá z osvětlení téměř mistrovské dílo. Impozantně ale působí i jediný sólový kroužek.

Specifikem Wallpiercingu je kromě originálního designu také určení pro svislé povrchy, tady nikoliv pro stropy místností. O to snáze tak wallpiercing nahrazuje dekorace a obrazy, na které jsme na stěnách běžně zvyklí. Nadstandartní je pak i to, že LED zdroje osvětlení nabízejí jemné svícení v několika barevných tónech, takže můžete mít podle přání z bílé stěny rázem zelenou, modrou, rudou nebo fialkovou, a ještě je měnit třeba podle nálady.

Flos Soft Architectures se s tímto kouskem jednoznačně vytáhli, přitom nepotřebovali žádné složité tvary ani kreace. Naopak, tím že dali svobodu samotným uživatelům, aby tvořili z jednotlivých kousků svá vlastní dílka, se designéři strefili do černého. Důkazem je mimo jiné i ocenění Design Awards 2011.

zdroj a foto: designboom.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30