Panorama house - dům podle dětských snů

Bc. Lucie Drahošová
26.6.2013
  • Architektura

Pokud byste dostali za úkol navrhnout ideální interiér pro děti, záhy byste pravděpodobně přišli na to, že dvěma základními (i když protichůdnými) elementy zde budou hra a vzdělání. Jak je propojit, to může být oříšek - ne ale pro designéry z jihokorejského studia Moon Hoon. Jimi navržený rodinný dům Panorama House spojuje estetično, hravost i intelektuální stránku života pomocí jediného dominantního prvku.

Jednoznačnou dominanto domu Panorama House je mohutné schodiště, které slouží zároveň jako knihovna, prostor k posezení, a jeho část je dokonce předělaná do podoby skluzavky, které děti jednoduše milují. V jednom prvku je tak přímo nakombinována stránka praktická i vzdělávací se hrou, aniž by řešení působilo kostrbatě. Designéři tak plně vyhověli přání zákazníka, kterým byla učitelská rodina se čtyřmi malými dětmi.

Dům má celkem tři podlaží, z nichž horní zabírá ložnice rodičů, prostřední kuchyně a obývací prostory, a spodní patro, které je propojeno s prostředním patrem mohutným schodištěm, je vyhrazeno pouze dětem. Prostor přímo pod schodištěm je využit jako pracovní plocha se stoly, dál od nich pak najdete dětské postele.

Schodiště je realizováno bez podstupnic, takže skrze něj lze vidět, a volný prostor je možné využít k uložení - ať už knih, nebo čehokoliv jiného. Mohutné schodiště proto působí i přes své rozměry vzdušně a lehce. Designově je v dekoru dřeva, které prostupuje celým domem. Třípodlažní budova je vybavena zejména podlahami v designu dřeva, nábytkem, ale i dřevěnými obklady v exteriéru.

Právě exteriér domu je přitom také zajímavý. Dům má protáhlý podlouhlý tvar, je plný „zubů" a má různě veliká nesouměrná okna. Řešení je tedy částečně chaotické a neuspořádané, kreativci jej ale mohou chápat naopak jako neotřelé a hravé.

Zdroj a foto: http://www.dezeen.com/2013/05/13/panorama-house-with-slide-by-moon-hoon/

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30