Papírové posezení od MOLO DESIGN

Bc. Lucie Drahošová
25.5.2011
  • Design

Pokud hledáte nábytek z nějakého skutečně originálního materiálu, zkuste nábytek papírový. Opravdu, nejedná se o žádnou výbavičku pro panenky, nýbrž o novou sérii realizovanou pod hlavičkou Molo design.

Pohodlné papírové posezení nabízí stoličky, stolky i pohovky v různých barvách, tvarech a velikostech, s jedním společným rysem: složením z papíru. Nejde však o papír jen tak ledajaký, to dá rozum. Výrobním materiálem této nábytkové řady je totiž takzvaný Kraft papír, tedy strojově vyráběný, hodně silný papír hnědobéžové barvy, jakou znáte třeba z některých kartonových krabic nebo přírodních papírových tašek. Nábytek je vyroben z padesáti procent z Kraft papíru, a dále z jiných balících materiálů. Kvalita materiálu je zde tedy velmi vysoká, stejně jako odolnost a nosnost, takže se nemusíte bát, že by nábytek například nevydržel tíhu člověka. Podle výrobců je navíc velmi odolný i vůči běžnému chátrání, a naopak se téměř neopotřebovává, na rozdíl od klasického dřevěného nábytku.Navíc jste i šetrní k přírodě, protože tenhle nábytek je z recyklovaného materiálu, a i sám je recyklovatelný.

Kolekci papírového nábytku dominují oblé tvary, kulaté taburetky k sezení, kulaté stolky, a vlnivé pohovky. To vše v přírodní hnědé, černé, bílé či béžové barvě, v několika drobných úpravách jako jsou například zaoblené hrany, variabilní výška či průměr.

Velkou výhodou je také skladnost a modifikovatelnost nábytku. Díky unikátní struktuře můžete kulatý taburet snadno rozložit do jakési harmoniky, a uložit jej do skříně nebo pod postel pro případ návštěv. Díky této vlastnosti pak při koupi více kousků papírového nábytku můžete rozvinout svou fantazii a různě je kombinovat a napojovat na sebe.

Designově se papírový nábytek hodně podobá proutěnému či ratanovému, pokud ale chcete návštěvy okouzlovat originalitou svého interiéru, papírový nábytek je jistě geniální téma k hovoru. Od 170 do tisíce dolarů (podle velikosti a barvy) může být jeden kousek i váš.

Zdroj a foto: molodesign.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30