Papírové postavičky origami vzkvétají jako umění

Mgr. Sandra Vasková
12.9.2011
  • Umění

Brian Chan. To je on! Ten, který je vymodeloval a uchvátil nás. Jde o talentovaného designéra a řemeslníka v oblasti origami. Již nějakou dobou se zabývá tímto druhem umění a kreativně a trpělivě skládá rožky papíru k sobě, aby z nich pak tvaroval různá stvoření.

Američan Brian Chan dokázal prokázat svůj talent i umělecké vlohy pomocí matematiky a geometrie. Z papíru vytváří různá zvířata i napodobeniny lidí. Nechává se tedy inspirovat skutečností kolem sebe. Je do této tvorby přímo nadšený a vymyslel si i vlastní konstrukční vzory, se kterými začal v roce 2005. V jeho sbírce tak zahlédnete třeba různé druhy hmyzu i japonské animované postavičky.

Oblíbené modulární origami, které většinou zahrnují montáž mnoha součástí z papíru na sebe, vytváří Chan z jednoho uceleného a nestříhaného čtverce papír. A vždy dosáhne kýženého efektu a maximální podobnosti předloze. Stále se snaží překonávat hranice v práci s papírem i jeho překládáním a zaměřuje se i na velmi složité struktury. Jeho postavičky jsou místy velmi tenké a někde pořádně „svalnaté".

Zdroj a foto: designboom.com, web.mit.edu

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30