Pár betonových kostek tvoří snový dům

Bc. Lucie Drahošová
16.11.2012
  • Architektura

V jednoduchosti je krása, a to co se vám nemusí pozdávat zvenku, vás snadno dovede okouzlit tím, co je skryto uvnitř. To je i případ domu Ben Ami House, který je tvořen dvěma betonovými kostkami, uvnitř ale vytváří velkolepý prostor se skvělým praktickým řešením i designem.

Dům Ben Ami House je dílkem izraelského architektonického studia Shilo Benaroya, a nabízí skutečně moderní přístup k bydlení. Dům je tvořen dvěma betonovými bloky, jejichž fasáda je částečně pokryta sádrou, a částečně zachovává design surového materiálu. Dominantní je pak už pouze souvislá řada rozměrných oken. Propojení budov zajišťuje chodba se schodištěm, jejíž interiér se nese ve stejném duchu jako je provedení venkovní fasády, tedy ve dvou různých odstínech šedé, kdy tmavší zajišťuje surový beton. Celý interiér domu je přitom vizuálně propojen světlou mramorovanou podlahou a bílou výmalbou stěn, která je shodná pro všechny místnosti s výjimkou zmíněných vstupních prostor.

Důmyslný je tento dům zejména v otázkách soukromí. Zatímco jedna z kostek zahrnuje kuchyň s terasou a obývací prostor v přízemí, a ložnici s terasou v patře, druhá kostka patří ložnicím v obou patrech. Toto uspořádání je přitom přímo ideální pro rodinu se dvěma dětmi, kdy rodiče mohou obývat jednu část domu, a potomstvo zase druhou, aniž by si navzájem významně narušovali soukromí.

Celý interiér se opět nese v duchu moderního minimalismu. Z barev převládá bílá, šedá a přírodní béžová barva dřeva. Všude jsou patrné rovné linie a úhly, jednoduchost a praktičnost každého prvku. Designéři bezesporu věnovali projektování maximum úsilí, a vytvořili dům, který splňuje požadavky nejen estetické, ale i praktické, neboť je vzdušný, logicky členěný, nabízí napříkald množství vestavěných úložných prostorů, a i při běžném shlédnutí je vám jasné, že každá věc zde má svůj smysl.

Zdroj a foto: http://www.dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30