Pecha Kucha Night - večer plný architektury a designu

admin
27.11.2010
  • Design

Druhá ostravská Pecha Kucha Night proběhne 4. prosince v bývalém kolejovém depu - dnes proslulém moderním klubu Fabric. O zajímavý program určitě nebude nouze, prezentovat se bude studio Oficina (tvůrci vizuálu Prima COOL), „porcelánový" Daniel Piršč nebo skupina fotografů Boys Play Nice. Se všemi účinkujícími bude po skončení prezentace možnost zapříst neformální konverzaci a dozvědět se tak přesně to, co vás zajímá. První ostravská Pecha Kucha Night se konala v Prostoru Hlubina, který byl bezezbytku vyprodán. Klub Fabric disponuje větší kapacitou a modernějším technickým zázemím. Podstatnou roli hrála při výběru místa konání i symbolika. Zatímco Prostor Hlubina vyzařoval atmosféru a genius loci Ostravy, klub Fabric naopak ukazuje, co všechno je možné na odkazu této historie vybudovat.

Pecha Kucha [peča kuča] je projekt, se kterým přišli architekti Astrid Kleinová a Mark Dytham z tokijského architektonického studia Klein-Dytham Architecture. Projekt měl sloužit pro vzájemné setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, techniků i teoretiků, kteří by si vyměnili zkušenosti, prezentovali svoje dílo a seznámili se s novinkami v oboru. První Pecha Kucha Night se konala v únoru 2003 v Tokiu, v České republice proběhla její premiéra až v roce 2007 v kině Aero v Praze.

Hlavní a důležitou myšlenkou projektu je jeho přesně definovaná forma, díky níž se za jeden večer představí mnoho účinkujících. Aby se předešlo detailnímu a pro mnohé diváky často  nudnému výkladu, má každý mluvčí možnost promítnout 20 obrázků, z nichž každý může komentovat 20 vteřin. Přesně za 6 minut a 40 vteřin ho tak vystřídá jeho následovník. Myšlenka a způsob, jakým se Pecha Kucha Night uskutečnila, byl natolik úspěšný, že už proběhl ve 230 městech na všech kontinentech.

Lístky je možné zakoupit od pondělí 22. 11. od 13:00 hodin v kavárně Daniel, v antikvariátu Fiducia a v klubu Vrtule.

Zdroj: pkno.cz,

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30