Penzion v supermoderním designu

Bc. Lucie Drahošová
13.8.2012
  • Architektura

Když se řekne penzion, představí si většina z nás větší rodinný domek, disponující dvěma či třemi samostatnými pokoji, které při troše štěstí přes léto najdou nějaké své dočasné obyvatele. to jste ale ještě neviděli Villa Extramuros, stylový penzion v Portugalsku.

Najít luxusní designový hotel dnes již není nic složitého ani v Česku. Pokud jde ale o penziony, soustřeďující se na ne tolik movitou klientelu, je už situace mírně odlišná. Například v Portugalsku se ale stylové architektury i interiérového designu dočkal právě už i penzion, a to díky dvojici návrhářů Jordi Fornells a Rolf Heinemann ze společnosti Vora Arquitectura.

Penzion Villa Extramuros  má sice klasický čtvercový tvar, tím však veškerá všednost končí. Budova má totiž tvar pouze obrysu čtverce, a jeho střed je tedy prázdný, a v tomto případě využívaný jako stylové posezení. Zeleň designéři nahradili drobným štěrkem, který nevyžaduje údržbu, a okraje prostoru jsou opatřené dřevěnou podlahou, která je stylová i praktická.

Barevně je provedení dominantně bílé, s doplňky ve hnědé, černé, případně červené. Fasáda je převážně bílá, stejně jako vnitřní výmalba a mnohé nábytkové prvky. S oblibou je také využíván bílý mramor s jemným černým žíháním. Jednotlivé pokoje jsou pak laděny vždy do kombinací výše uvedených barev, buďto všech, nebo jen některých, vždy však velmi stylově, s lehkostí a důrazem na detaily. Interiér je spíše čistší, s menším množstvím prvků, které však vizuálně dostatečně poutají, a funkčně zcela pokrývají potřeby svých uživatelů.

K posezení na čerstvém vzduchu nabízí penzion kromě prostoru ve středu budovy také dvě terasy nad sebou, jednu přízemní, a druhou v patře, která nabízí mimo jiné i velkolepý výhled na okolí. Dolní terasa s množstvím osvětlení skvěle poslouží k romantickému večernímu posezení i za menšího deštíku, na té horní, která je otevřená i shora, si zase přijdou na své milovníci opalování a slunění.

Celkově penzion oslňuje hlavně moderním designem, stylovým vybavením interiéru, které díky minimalismu nabízí množství prostoru a jakýsi pocit svobody, zároveň ale s pomocí poutavých barevných kombinací působí útulně a atraktivně. Jednoznačně výborná práce designérů Vora Arquitectura, která by našla své uplatnění v penzionech stejně jako v bytech či domech, pro svou promyšlenost i vizuální přitažlivost.

Zdroj a foto: http://villaextramuros.com/pt

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30