Pestrobarevná budova banky v japonském Tokiu

Dagmar
19.2.2011
  • Architektura

Banky jsou seriózní finanční ústavy, jejichž vážnost a bezpečnost je většinou reprezentovaná strohou a monumentální architekturou. Nová budova banky v japonském Tokiu se snaží tento zažitý stereotyp narušit. Autorem zajímavého návrhu je Francouzska Emmanuelle Moureaux z architektonického studia Emmanuelle Moureaux Architecture + Design, která žije a tvoří v Tokiu. Její koncept se nazývá „Leaf - List" a je soustředěný na barevný a veselý podzim. Barva ostatně hraje významnou roli ve všech návrzích architektury i produktového designu Emmanuelle Moureaux, o čemž se můžeme přesvědčit na jejích webových stránkách.

Bílá fasáda je tvořena perforovaným plechem, na kterém jsou pomocí vhodného rozmístění děr jemně patrné kontury větví. 14 oken v různě zalomených, barevných ostěních je na první pohled nahodile rozmístěno po fasádě a vytváří tak několik podzimních listů. Barevný motiv se vine i celým interiérem. Listy a lístečky jsou v různých barvách (celkem ve 24 odstínech) rozesety po bílých stěnách a prosklených příčkách a vnášejí tak do jinak čistého a světlého interiéru radost a hravost.

Celým domem se proplétá několik vnitřních atrií a dvorků, které zajišťují vhodné propojení různých prostor a zajišťují dostatečný přívod slunce a světla. Navíc jsou v prosklených kukaních vnitřních dvorů umístěné skutečné, „živé" stromy, které zdůrazňují a podtrhují myšlenku celého prostoru. V přízemí jsou umístěny služby pro zákazníky, bankomaty, několik přepážek a větší čekárna s několika kusy barevného sedacího nábytku a jednoduchými dřevěnými stolky. Účelem návrhu bylo vytvořit příjemné a svěží prostředí, ve kterém by se zákazníci cítili dobře a uvolněně.

Zdroj a foto: emmanuelle.jp,Nacasa & Partners

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30