Plovoucí domov? Proč ne

Bc. Lucie Drahošová
15.1.2011
  • Architektura

Někomu se představa života na vodní hladině zamlouvá vůli exotice a určitému životnímu stylu, někoho jiného možná láká z praktických důvodů nebo obav ze stoupání hladiny moře. Tak či tak, bydlení na vodní hladině se těší velké oblibě, a v Dánsku už na výrobu plovoucích domů existuje specializované firma.

Domy plovoucí na vodní hladině, nebo chcete-li hausbóty, nejsou ničím novým. Narozdíl od nevzhledných malých chatrčí, jaké možná znáte z filmů nebo televize, moderní plovoucí domy od společnosti AquaDomi jsou stylové a plně vybavené.

Základ domů tvoří stabilní betonové pontony, které jsou navíc nenáročné na údržbu a poměrně dlouho vydrží. Tento ponton by měl být připevněn mírně elastickými lany ke dnu, tak aby dům příliš necestoval. Na tomto základě jsou pak dále skládány různě velké domy, od gansonek až po megalomanské příbytky. Stejně tak variabilní je i styl plovoucích domů, respektive jejich účel. Můžete si vybírat mezi klasickým bydlením, domy pro účely večírků, kanceláře nebo třeba restauraci.

Tato plovoucí obydlí jsou na trhu již v osmnácti zemích napříč Evropou, Středním východem a Karibikem. Nejjednodušší obydlí vás vyjde na necelých 200 tisíc euro. Výhodou ale je, že se domy této značky dají libovolně skládat a rozšiřovat, takže si pro začátek můžete koupit garsonku, a později, až našetříte, přikoupit další pokoje.Příkladem rozšíření domu může být jídelna, kancelář, nebo pokoj pro děti. A naopak ve chvíli, kdy ratolesti dospějí, lze jejich místnost přesunout či změnit. Tato přístavba může být později odstraněna a nebo se z ní vytvoří základ pro nový dům.

Pokud vás „skládací" domy zaujaly, ale život na vodě vás zrovna neláká, pak je tu varianta i pro vás. Výrobce totiž nabízí možnost stavby tohoto typu domu i na souši. Plovoucí pontony nahradíte betonovými piloty, a stylový a moderní příbytek  můžete mít kdekoliv

zdroj a foto: http://www.trendhunter.com/trends/aquadomi

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30