Pohádková podmořská restaurace Ithaa

Bc. Lucie Drahošová
11.7.2014
  • Travel

Maledivy patří mezi jedny z nejluxusnějších turistických destinací. Není proto divu, že se zdejší hotely a restaurace předhánějí v kreativitě a jedinečnosti nabídky – ať už jde o design, šíři nabízených služeb, nebo jejich kvalitu. Luxusních restaurací a hotelů zde nejdete víc než dost, ovšem jedna nad ostatními vysoko vyčnívá – unikátní podmořská restaurace Ithaa, která nabízí nejen ty nejvybranější lahůdky, ale i neopakovatelný pohled na podmořský život přes prosklené stěny a strop podvodní restaurace.

Autorem návrhu i samotné realizace podmořské restaurace je novozélandská designérská společnost M.J. Murphy Ltd, která se specializuje právě na rozměrná vodní díla. Zajímavostí je, že restaurace (tedy její prosklená oblouková konstrukce) byla vyrobena v Singapuru a posléze vcelku, tedy v jediném kusu o váze 275 tun, byla transportována lodí na Maledivy.  Zde pak byla již jen spuštěna a usazena do písku v hloubce 5 metrů pod hladinou moře.

Restaurace protáhlého tvaru má klasickou plnou podlahu v dřevěném designu a nad ní se obloukovitě rozpínají skleněné stěny se stropem. Restaurace tak mírně může připomínat tunel, ovšem výhled na nekonečné moře vyvolává pocit volnosti a lehkosti.

Unikátní podmořská restaurace Ithaa se nachází konkrétně v resortu Conrad Maldives, který je tvořen dvěma ostrovy spojenými 500 metrů dlouhým mostem. Resort je skvělým místem především pro dvojice, které zde zažijí mnoho romantiky i luxusu. Designová restaurace Ithaa je taktéž primárně přizpůsobena párům, kterým nabízí posezení u pouhých sedmi stolů pro dva. Ty se nacházejí na obou stranách pomyslného tunelu, a zákazníci se o jejich rezervaci mohou doslova přetrhnout – zejména pokud jde o večeře.

Designově interiér a vybavení restaurace příliš vyzývavé není, tmavší dřevěnou podlahu doplňují jednoduché stoly ve stejné barvě a polstrovaná křesla s bílým čalouněním. Interiéru ale jednoznačně dominuje modravé moře, které doslova obklopuje celý prostor. Kromě samotné vody jsou ale samozřejmě k vidění i nejrozličnější ryby a mořští živočichové, kteří jsou skvělým zpestřením gastronomického zážitku.

Zdroj a foto: http://www.travelplusstyle.com/magazine/dine-at-the-phenomenal-ithaa-underwater-restaurant

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30