Policový systém Fingers

Bc. Lucie Drahošová
13.1.2011
  • Design

V jednoduchosti je krása, to je stará známá pravda. A platí pro módu, architekturu, a stejně tak i bytový design. No tento fakt vsází celá řada tvůrců, kterým se také vyplácí. Jedním z nich je i designér Arne Quinze, mezi jehož výtvory vás zaujme policový systém Fingers – jednoduchý, a prostě fascinující.

Na první pohled to vypadá, jako by belgický designér Arne Quinze náhodně spojil několik různých polic a pár kulatých tyček, a vzniklo z toho cosi, co připomíná obývací stěnu. Svislé tyčky jsou různě zešikmené všemi směry a mají různou délku, police mají pak kromě odlišných rozměrů i různé barvy. I přes tato fakta je Quinzeho Fingers důmyslný a promyšlený systém polic, na jehož stabilitu se můžete spolehnout. V rámci celkového využitého místa sice čas od času nějaké ty kousky dřeva přinejmenším pokud jde o funkčnost nadbývají, pokud ale komplex výrobku berete jako umělecké dílo, neměl by s tím být problém.

Policový systém je v dispozici v několika variantách podle velikosti a barev. Větší systém je složen z šesti polic na levé straně, tří uprostřed a pěti na pravé straně, samozřejmě nepravidelně vzdálených od sebe. Menší je složen ze dvou částí – nižší levá má 4 police, vyšší pravá pět. V obou případech některé z polic přechází z jedné strany do druhé, a k dostání jsou v barevných kombinací černé a oranžové, bílé a oranžové, černé a zelené, popřípadě bílé, oranžové a hnědé. Cena je pak okolo sedmi tisíc dolarů.

Designový policový systém, nebo chcete-li obývací stěnu, vytvořil Arne Quinze pro své studio Quinze & Milan, které založil před jedenácti lety, a od té doby se zaměřuje právě především na design nábytku. Jeho nejnovějším počinem je pohovka Club Sofa 01, díky které už v obýváku nepotřebujete žádné stolky a zásuvky – pohovka má tolik kapes, že se do nich vejde úplně všechno.

zdroj a foto:stylepark.com, designboom.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30