Porsche představuje Panameru S Hybrid

Mgr. Sandra Vasková
5.10.2011
  • Technika

Elektricko-benzínové autíčko, které vydá méně emisí než „1,6-litrový" Ford Fokus. Využívá stejného systému jako v současné době model Cayenne.

Hybridní Panamera je poháněna 47bhp elektromotorem a 3,0-litrovým zážehovým motorem.  Též jej doplňuje výbava v podobě osmistupňové převodovky Tiptronic. Oba motory mohou být využity samostatně či ve vzájemné symbióze. Velkou roli zde hraje niklová hybridní baterie, která zpětně odčerpává energii při brzdění, a chová se tak i jako generátor a startér, sedí poslušně mezi motorem a převodovkou.

Panamera má jako bonus tzv. plachtící funkci. Pokud se řidič nerozhodne použít síly motoru, potom může snadno a lehce plachtit po silnici jako pták a ušetří palivo. Dokáže zrychlit nejen Váš tep, ale i jízdu, a to z nuly na 62 mil za hodinu za 6 sekund a dosahuje maximální rychlost 168 mil za hodinu. S Hybrid Vám také představí adaptivní vzduchové odpružení ve standardním vybavení spolu s hybridním zobrazovacím panelem.

Jen ta cena! V přepočtu na české Vás tento žhavý kousek vyjde přibližně na 2 464 000 korun. Laciné není, ale nesvést se v něm je skoro hřích!

Zdroj a foto : www.porsche.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30