Porsche testuje elegantní model 918 Spyder

Bc. Lucie Drahošová
20.5.2012
  • Technika

Značka Porsche představila v těchto dnech nové fotografie série prototypů supersportovního hybridu Porsche 918 Spyder. Tento sportovní revoluční model je velkým lákadlem pro milovníky rychlých vozidel, stejně jako i pro obdivovatele stylového designu. Série prototypů nyní poslouží k rozsáhlým jízdním zkouškám, a pokud vše půjde dobře, sériová výroba může začít.

Úplně poprvé byla idea vozu Porsche 918 Spyder představena v březnu roku 2010 na ženevském autosalonu, kde tvůrci nabídli teprve studii. Už v srpnu téhož roku pak automobilka poslala na silnice první prototyp. Nyní je několik prototypů v černobílém provedení ve fázi testování, a na trh by model vyráběný sériově mohl přijít už na podzim roku 2013. Podle kuloárních informací by však měla vzniknout jen limitovaná edice 918 kusů vozu.

Porsche 918 si zachovává linie typické pro tuto německou značku, kromě vysoké výkonnosti však tentokrát nabízí i výraznější úspornost. Společně s vidlicovým zážehovým osmiválcem s výkonem přes 570 koní (419 kW) budou ve voze k dispozici elektromotory na obou nápravách. Ty by se měly svými výkony 122 koní (90 kW) vzadu a 109 koní (80 kW) vepředu starat o dodatečný výkon i pohon při klidné jízdě.

Jednoduchými počty tak docházíme k soustrojí o výkonu okolo osmi set koní. Takovéto autíčko je pak schopné zrychlení „z nuly na stovku" za neskutečné tři sekundy. Číslo 3 je přitom dominantní ještě v jednom ohledu. 3,1 litru by totiž měla být průměrná spotřeba tohoto hybridního vozu v kombinovaném provozu. Nejvyšší rychlost tohoto modelu je přitom avizována ve výši 325 km/h.

S ohledem na výše uvedené unikátní vlastnosti, řadu využitých speciálních materiálů, ale snad už i při prvním pohledu na toto elegantní a stylové vozítko vám musí být jasné, že nepůjde o nijak levný špás. Cena by se podle odhadů měla pohybovat okolo 17 milionů korun.

Zdroj a foto: designboom.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30