Portréty z facebookových zpráv vymyslel Buzz Amsterdam

Mgr. Sandra Vasková
18.10.2011
  • Umění

Texty, ze kterých se tyto obrazy skládají, jsou skutečné, žádná fikce. Taková Mona Lisa, i jiné tváře známých či neznámých osob, tak dostávají zcela jiný rozměr a význam.

Jde vidět, že i z textů se dá udělat umění. Pro to se rozhodl umělec jménem Buzz Amsterdam, který portréty skládá nejen z výpovědí Facebooku, ale i Twitteru. A co tím chtěl umělec světu sdělit, proč se proto takovou tvorbu rozhodl? „Buzz Amsterdam dává uživatelům možnost vytvořit vysoce individuální umělecké dílo. Uživatelé Facebooku se mohou přihlásit na těchto webových stránkách a vybrat jednu z pěti barev pro kresbu. Internetové stránky jim pak poskytnou on-line náhled na portrét jimi vyrobený," povyprávěl jeden z vývojářů sociální sítě Facebook.

Celé dílo se skládá z mixu fotografií a textů získaných z profilů, z jejich aktualizovaných stavů, novinek, přátel i informací na zdech. Tyto portréty lze dokonce získat a zakoupit si je v podobě digitálního souboru. Poté si jej mohou libovolně umístit na plochu obrazovky PC, ale také nechat si je vytisknout a vylepit si je jako plakáty do pokojíků.

Zdroj a foto: www.freshome.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30