Portréty z jehel a nití reflektují lidské bytí

Mgr. Sandra Vasková
13.7.2011
  • Umění

Myslíte si, že se v dnešní době může stát umělcem každý? Ale dostane se také každému uznání či přízně? Většina mladých umělců se dnes snaží šokovat, zaujmout, přilákat, ale také lidem přiblížit kousek svého světa, dá se říci skoro je vzdělávat. V tom, jakými všemožnými způsoby lze umění dělat.

O tom svědčí i obrázky níže, jež stvořil umělec jménem Daniel Kornrumpf, který toho na sebe příliš neprozrazuje. Jeho portréty jsou úžasné a až překvapivě reálné. A co víc, nejsou tvořeny ani z pera, tužky či štětce, ale z jehel a nití! Množství na sebe nahuštěných a propletených vláken vytváří tato rafinovaná díla, vskutku nádherná a propracovaná do nejmenšího detailu. Profesor z univerzity Yale Richard Brilliant, který se specializuje na historii a teorii historického umění prohlásil o Kornrumpfových portrétech: „Samotné portréty jsou narážky na jednotlivé lidské bytosti, které tak demonstrují svůj příchod do pozemského bytí. Tento zásadní vztah mezi portrétem a jeho cílem přímo odráží sociální dimenzi lidského života jako pole působení mezi osobami s vlastním repertoárem signálů a zpráv."

Avšak nejen touto tvorbou je Daniel Kornrumpf živ. Na jeho stránkách si lze prohlédnout i malby, které jsou též zajímavé, struhující, šokující až kontroverzní. Tento zapálený odvážlivec má zkrátka talent. A za to byl také odměněn nejednou cenou, zveřejněným článkem či pozitivní recenzí na svou početnou řadu výstav.

Zdroj a foto: danielkornrumpf.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30