Posuvný dům od dRMM

Bc. Lucie Drahošová
17.6.2014
  • Architektura

Prosklené domy nejsou dnes už žádnou raritou, a není divu - jejich estetické kvality a jedinečnost jsou evidentní. Bydlet ve zcela proskleném domě ale nemusí vždy být praktické. Proto architekti z dRMM vymysleli chytré řešení, které umožňuje skleněný dům transformovat na klasický a zase zpět. A to dokonce bez námahy či drahých energií, za několik málo minut. Ptáte se, jak to udělali? Čtěte dále…

Bydlení ve skleněném domě je vysoce moderní a stylové. Nalijme si ale čistého vína. V létě je ve skleněném domě horko, v zimě zase chladno, nemluvě o neukojené potřebě soukromí. Pro tyto mínusy se ale nemusíte bydlení ve skleněném domě vzdávat. Firma dRMM totiž vymyslela skvělý fígl, díky kterému můžete skleněný dům snadno zahalit do „klasického kabátu“.

V britském Stuffolku postavila dRMM dům se skleněnými stěnami i střechou, který lze snadno zakrýt posuvnou konstrukcí domu z klasických materiálů – oceli a dřeva, díky čemuž můžete eliminovat všechny nevýhody skla. A to buď celkovým zasunutím konstrukce a překrytím přes celý dům, nebo třeba jen jeho část. Posun vnější konstrukce je přitom zcela jednoduchý díky kolejnicím umožňujícím pohyb a čtyřem motorům poháněným solární energií.

Dům Sliding House zahrnuje konkrétně prosklenou klasickou obytnou část pro rodinu a část pro hosty, a navíc ještě samostatnou garáž. Skleněnou budovu navíc doplňuje dvacetitunová posuvná konstrukce, která při vysunutí představuje rozměrnou zastřešenou terasu o stejné užitné ploše, jakou má skleněná stavba. A vysunout ji můžete jak na jednu, tak i na druhou stranu. V případě překrytí konstrukce s domem je pak jakýmsi obalem skleněné stavby s výřezy pro okna a dveře, díky kterým věrně reprezentuje klasické stavby. Vnitřní strana posuvné části je ve výrazné rudé barvě, vnějšek je pak zadeskovaný tmavým dřevem. Celý design je jednoduchý s důrazem na funkčnost a praktičnost, ale i vysoce kreativní, díky variabilitě míry překrytí skleněné stavby a konstrukce, což je bezesporu snem každého majitele. Tento dům od DRMM je navíc krásným příkladem toho, že v architektuře lze vymýšlet a tvořit ještě stále věci nové a neokoukané.

Zdroj a foto: http://design-milk.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30