Pracovní stůl s útočištěm

Bc. Lucie Drahošová
9.8.2012
  • Design

Pracovní stůl by měl být nejen plochou pro práci, ale také prostorem klidu, kde se můžete v pohodlí soustředit a věnovat se naplno tomu, co děláte. Designér bran Vanderbeke si byl těchto potřeb vědom, a vytvořil úžasný stůl poskytující soukromí i ve sdílených prostorech, který je navíc příjemně osobní.

Vlastní pracovní stůl s dostatkem prostoru je základem pro úspěšnou a příjemnou práci. Ideální však je, pokud se k pracovní ploše přidá i trocha soukromí, díky kterému nebudete rušeni, a budete se moci stoprocentně koncentrovat. Ve sdílených pokojích či kancelářích to obvykle nejde, případně situaci šéfové řeší provizorními zdmi či kójemi, které jsou ale neosobní a neútulné. Mnohem estetičtější řešení přitom nabízí designér belgického původu Bram Vanderbeke.

Tento návrhář přišel s ideou jakéhosi krunýře, který obklopí váš stůl, a nabídne dostatek soukromí. Přesto samozřejmě trval na množství světla a prostoru. Nakonec tak vznikl stůl Woven ( v překladu „tkaný"), nad jehož pracovní deskou se tyčí zástěna z hrubých pruhů. Mezi jednotlivými pruhy jsou dostatečné mezery, umožňující prostup přírodního světla i případnou interakci s okolím. Zároveň však stůl maximalizuje pocit soukromí a potažmo tak i soustředění, což rozhodně oceníte.

Barvou dominují přírodní tóny. Nohy stolu jsou v barvě dřeva, stejně jako vnitřek zástěny, deska stolu je v bílé, společně s venkovní stranou zástěny. Velmi esteticky zajímavé je především provedení zástěny, kdy se pruhy na okraji sbíhají a kříží, přičemž konce pruhů nejsou nijak začištěny nebo rovnoměrně kráceny, takže tvoří dojem nedbalé elegance. Celkové vyznění je velmi nenucené, příjemně hravé a tvůrčí, takže si v něm nebudete připadat jako v nudné a monotónní kóji, ale naopak se k takovémuto pozitivnímu pracovišti budete stále rádi vracet.

Své uplatnění Woven najde jak v kancelářích a na pracovištích, tak i v domácnostech, kde někteří členové rodiny pracují občas z domu, při studiu, ale i při surfování na internetu ve společném pokoji například dvou sourozenců. Woven se může snadno stát oázou klidu každého příbytku.

Zdroj a foto: http://www.bramvanderbeke.com/woven

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30