Praktický skládací nábatek Seats and Stripes

Bc. Lucie Drahošová
3.6.2013
  • Design

Málokdo z nás má běžně v interiéru rozprostřeno množství sedacího nábytku pro případné návštěvy. Naopak častěji pořizujeme modely stohovatelné nebo skládací, které zaberou méně místa. Novinkou v této oblasti je Seats and Stripes, praktická skládací židlička, kterou si složíte s pomocí pásků skoro jako stavebnici, a designově vypadá skvěle.

Designérské duo Bram Burger a Stijn van der Vleuten, které možná znáte pod značkou bram/stijn, mají jednoznačně smysl nejen pro estetiku, ale i pro praktičnost. Jejich posledním kouskem je totiž praktická skládací stolička Seats and Stripes.

Jak napovídá název, stolička se skládá z ploch k sezení a popruhů. Konkrétněji sedátka, dvojice spojených podpěrných nohou, vzpěry a dvou barevných látkových stahovacích popruhů. Toto vše je přitom možné rozložit do maximálně plochého balení a v případě potřeby kdykoliv jednoduchým protažením popruhů skrz otvory v sedátku a jejich stažením vespod nohou složit a zafixovat. Celé složení trvá jen několik málo minut, a výsledek je neskutečně stylový.

Design židličky je minimalistický s jednoduchými liniemi, kdy konstrukce je v dekoru dřeva, doplněná o stahovací textilní pásky s karabinami v pestrých či kontrastních barvách. Například modré, oranžové, černé nebo žluté. Právě pásky přitom celý model oživují a ozvláštňují. Pokud jde o konstrukci, může být v dekoru světlého neopracovaného dřeva, nebo třeba ve verzi s tmavším sedátkem.

Kromě stoličky přitom designéři řadu rozšířili také o rozměrnější lavici ideální třeba na venkovní grilování, nebo rozsáhlou policovou skříň se čtyřmi regály, které fungují všechny na stejném skládačkovém principu.

Jednoduché a levné řešení kolekce se nese v duchu moderního přístupu k interiérovému vybavení, a je dost možné, že podobnými kousky bude v budoucnu vybavena většina domácností. Šikovný kutil přitom dost možná podobný model dovede sám vyrobit.

Zdroj a foto: http://design-milk.com/seats-and-stripes-flat-pack-furniture-from-bramstijn/

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30