Pražské galerie pod záplavou Komiks FEST!u

admin
31.10.2010
  • Události

Komiks FEST! proniká do pražského galerijního prostoru již popáté. Přestože je jeho hlavním cílem představit pro mnohé z nás stále nezvyklé médium komiksu, jeho program rozhodně nekončí u výčtu několika výtvarných výstav. Komiks FEST! se již od svého vzniku od roku 2006 profiluje jako festival multimediální. Kromě galerií se tak komiksová podívaná dostává i na divadelní prkna a filmová plátna. Aktivně je zapojen i divák. Pro něj je i letos připraveno mnoho workshopů, přednášek a soutěží.

Komiks FEST! každým rokem nabírá na velikosti. Letos bude komiks tématem ve více než patnácti pražských kulturních institucích. Festival již tradičně probíhá v rozmezí dvou sobot od 30. října do soboty 6. listopadu. Během jednoho týdne bude otevřeno deset komiksových výstav. Z českých výtvarníků se představí jedni z nejznámějších tvůrců Jiří Grusa a Lela Geislerová, kteří se po vydařené spolupráci na komiksové knize Brutto rozhodli uspořádat společnou výstavu G + G: Grus a Geislerová. Slavnostní zahájení výstavy proběhne ve vinohradské The Chemistry Gallery v pátek 29. 10. Výstava potrvá až do 28. 11. 2010.

Komiksem bude žít i MeetFactory na pražském Smíchově, kde se představí čeští i zahraniční tvůrci. Zároveň zde budou probíhat některé přednášky (Jakub Dvorský, Kuky se vrací) a komiksový workshop s Bárou Šalamounovou z plzeňského Ústavu umění a designu. Kromě české scény komiksu se představí i několik zahraničních výtvarníků. Francouzský institut představí domácího kreslíře Emmanuela Guiberta, španělský zástupce Miguel Gallardo bude besedovat a promítat filmy v Institutu Cervantes. Zkrátka nepřijdou ani nejmladší návštěvníci Komiks FEST!u, pro které je druhou závěrečnou sobotu připravena komiksová sobota s praktickou tvorbou komiksu v experimentálním prostoru NoD/Roxy.

Festival probíhá pod záštitou Labyrint Revue a Sequence o.s., hnutí za podporu a rozvoj komiksu. Nutné je také připomenout duchovního otce a zakladatele Komiks FEST!u Tomáše Hibi Matějíčka, na jehož postavu bude i letos festival vzpomínat.

Jestliže jste komiksu již plně propadli anebo na své první okouzlení teprve čekáte, rozhodně si najděte v nadcházejícím nabitém týdnu chvilku a na jedinečný Komiks FEST! se s výkřikem „Aargh!" vydejte.

Komiks FEST! 30. 10. 2010 - 6. 11. 2010, The Chemistry Gallery, U Kanálky 4, Praha 2, MeetFactory, Ke Sklárně 15, Praha 5

foto a zdroj : http://www.komiksfest.cz/

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30