Přímořský hotel vytvořený z obytných lodních kontejnerů

Andrea
14.1.2011
  • Architektura

Kdo by vyrazil do japonského Bayside Marina Hotel na pobřeží Yokohamy a očekával klasickou hotelovou budovu s recepcí, jídelnou a fitness zařízením, ten by byl hodně překvapený. Bayside Marina Hotel svým návštěvníkům nabízí zcela odlišný a v mnohém unikátní cestovatelský zážitek - ubytování v prefabrikovaném kontejneru.

Návrh hotelu japonského architekta Yasutaka Yoshimura vychází z inspirace blízkým přístavem, jehož panoramatu dominují lodě přeplněné přepravními kontejnery. Vize hotelového bydlení v soukromých jednotkách vytvořených ve tvaru takovéhoto kontejneru se přímo nabízela, a tak vznikl první minimalistický přímořský resort.

Základní kostra každého obytného boxu je vyráběna v Thajsku. Odtud se přepravuje do Japonska, kde je dotvářen interiér a kontejner je umístěn do resortu. Jednotlivé boxy jsou lokalizovány mimo centrální plán rozvržení resortu. Každá jednotka má proto neopakovatelný výhled na mořskou hladinu a zároveň získává značné soukromí a vlastní prostor nezávislý na okolí. Základem jednoho úplného obytného kontejneru jsou dva úzké podlouhlé boxy, které jsou na sebe skládány a smontovány.

Dvoupodlažní kontejnery zajišťují základní pohodlí svým dočasným obyvatelům. Interiér obou pater boxu je vybaven přírodním materiálem dřeva, který je doplněn o plastová svítidla. Doplňky ani barevné stěny v kontejnerech nenajdete. Stěny jsou striktně bílé. Malý prostor usiluje o zvětšení pomocí významného přístupu denního světla. Světlo do boxu proudí po celý den okny, jejichž plocha tvoří celou čelní stranu. Spodní patro kontejneru slouží jako obývací pokoj s malou sedací soupravou a multimediální stěnou. Pod schody do patra se nachází malá koupelna. První podlaží tvoří prostornější ložnice s jednoduchou postelí a úložným prostorem.

Jestliže tedy toužíte po trochu minimalistické dovolené, máte rádi zvuky blízkého přístavu a ještě nezkusili žit v kontejneru, Bayside Marina Hotel nelze než doporučit

Zdroj a foto: designboom.com, architecturelab.com.

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30