Pro návrh budovy Victoria & Albert musea hlasovalo 13 000 lidí

admin
19.11.2010
  • Architektura

Vítězem mezinárodní soutěže o návrh dominantní budovy pro Victoria & Albert muzeum je tým designerů v čele s japonským architektem Kengo Kumou. Tým byl složen ze skotských firem Cre8architerture, Optimised Environments Ltd, CBA a firmy Arup, která vlastní pobočky po celém Skotsku. Stavba se má rozprostírat v Dundee na východním pobřeží Skotska. Toto uskupení jednotlivých členů dokázalo porazit silnou konkurenci pěti dalších soutěžících. Pro návrh stavby hlasovalo celkem 13 000 online nebo přímých návštěvníků výstavy architekturních návrhů.


"Byli jsme mile potěšeni kvalitními návrhy všech soutěžních společností. Myslím, že je to také odraz nebývalého zájmu veřejnosti, který naše výstava modelů vyvolala," uvedl předseda poroty V&A projektu Lesley Knox. Návrh Kenga Kumy a jeho týmu byl jednomyslný souhlas a výběr poroty. Je to budova, která potěší návštěvníky. Ukazuje jasnou představu města, nabízí nový zážitek a bude na ni vzrušující pohled zvenku i zevnitř. Odborníci se shodují, že tato designově vyšperkovaná budova má potenciál stát se jednou z nejzajímavějších budov Evropy.


„Je to pro nás velká čest. Já a můj tým jsme vděčni za tuto významnou příležitost. Jsem nadšený ze vzájemné spolupráce na V & A v Dundee. Z toho, že jsme dokázali dát podobu této vizi a významně tak přispět ke kulturnímu bohatství města," prohlásil Kengo Kuma. „Je vzrušující kombinovat tradici a dědictví V & A s novými nápady. Naším záměrem je najít vyvážený přístup k přírodě i životu ve městě Dundee.

Další rozvoj návrhu i projektové práce budou pokračovat po celý rok 2011. Předpokládaný začátek stavby je plánován na podzim 2012.

foto a zdroj : bustler.net

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30