Prosklený dům Hiroshima Hut

Bc. Lucie Drahošová
3.2.2015
  • Architektura

Milujete pohledy do přírody a nejraději byste si jich užívali i při posezení v obýváku nebo kuchyni? Stejné přání měl i majitel nové stavby Hiroshima Hut, která je dokola tvořena obrovskými skleněnými tabulemi a navíc má i průhledné interiérové příčky, díky kterým se můžete dívat dokonce i skrz celý dům. Na první pohled se zdá, jako by architekti vytvořili dům jen ze skla. To je ale omyl.

Za stavbou Hiroshima Hut stojí japonské studio Suppose Design Office, při realizaci však architekti vycházeli především z požadavků majitele. Ten toužil po domě k bydlení, který by umožnoval co nejbližší propojení s okolní divokou přírodou. Výsledkem je dům čtvercového půdorysu, který díky rozměrným oknům umožňuje nezastíněný výhled na okolí z jakéhokoliv místa v domě. Tedy, alespoň v určité úrovni.

Z venku dům Hiroshima Hut vypadá, jako by byl celý pouze ze skla. Jedná se ale částečně o optický klam. Dům s rozlohou 80 metrů čtverečních má klasické betonové stěny, které jsou ale zasypány z venku drobnými kameny až do výšky rozměrných oken, která pak jako jediná jdou vidět. Proto celá stavba vypadá, jako by byla pouze skleněná a stála na kamenném náspu. Pro umocnění tohoto efektu jsou navíc některé obytné prostory umístěné na vyvýšených pódiích v úrovni spodní hrany oken, společně se vstupními dveřmi.

Kuchyně je umístěna do specifické meziúrovně, kde okna začínají v klasické výšce okolo jednoho metru od podlahy a sahají až k vysokému stropu. Díky tomu máte i při přípravě jídla neopakovatelný výhled, ale zároveň spodní část kuchyňské linky neokukují zvídaví sousedé.

Další místnosti, které již vyžadují určitou míru soukromí, jsou pak umístěny v suterénu pod úrovní oken a disponují již klasickým řešením neprůhledných stěn. Naopak příčky v úrovni oken jsou pouze symbolické, vytvořené z kovového pletiva. Díky tomuto řešení si můžete sednout do křesla na některém z pódií a sledovat například divokou zvěř dovádějící kdekoliv okolo domu. Jediné, co by vám mohlo překážet, jsou dřevěné obložky dveří, které v kupě skleněných tabulí pomáhají najít vstup do domu.

Posledním neopomenutelným zajímavým prvkem je pak střecha domu, která výrazně přesahuje obvodový plášť domu a díky speciálnímu tvarování vypadá, jako by byla maximálně tenoučká.

Zdroj a foto: http://www.dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30