Ráj na zemi - Dulieu Residence na Novém Zélendu

admin
17.2.2012
  • Architektura

Na jižním cípu Nového Zélandu vyrostla rodinná residence, kterou její obyvatelé nazvali PARATIHO, což v jazyce původních maorských obyvatel znamená Ráj. Architektonický ateliér Mikulcic Worldwide Architecture si na návrhu a následné realizaci pozoruhodného díla dal jaksepatří záležet: „Pozemky jako tento jsou snem každého stavebníka i architekta. Téměř neustále máte pocit, že žijete dostatečně vzdáleni od zbytku světa, v objetí nádherné přírody. Fantastické výhledy do krajiny, absolutní soukromí, snadná dostupnost od blízké komunikace a blízkost nádherné řeky Akatarawa jsou jen některé ze všech úžasných detailů, které z této lokality dělají senzační místo pro život. Celkový výraz budovy, její charakter i použité materiály byly výsledkem krátkého dialogu s investorem, protože povaha pozemku si o podobnou realizaci přímo říkala."

V domě se nachází tři ložnice, pracovna, dvě koupelny, garáž pro tři automobily, kuchyně s jídelnou a několik samostatných společenských prostor. Dům je v podstatě rozčleněn na tři polosamostatné celky - v jednom je umístěná ložnice rodičů, koupelna, šatna, kuchyně s obývákem a jídelna s místem pro odpočinek, ve druhé jsou další dvě ložnice pro možné hosty se sociálním zázemím a samostatným obývacím pokojem. Uprostřed se nachází vstup do domu, přístup do garáže a pracovna se dvěma pracovními místy.

Obálka domu je ze 70% prosklená, což umožňuje naprosto soukromé okolí domu, obklopené blízkou přírodní scenérií. Velké přesahy střechy chrání dům před nechtěnými solárními zisky při vysokém letním slunci a naopak vpouští do domu dostatek slunečních paprsků v chladnějším období. Dům také efektivně hospodaří s dešťovou vodou, je napájen z vlastního pramene a disponuje ekologicky přívětivým systémem odvodu splašků. Interiéry byly navrhovány s důrazem na snadnou udržovatelnost veškerých povrchů a především na možné propojení s exteriérem - z každého pokoje je tak možné vystoupit na rozlehlou terasu, která plynule navazuje na zahradu. Obzvláště krásný je dům v podvečer, kdy se díky mohutnému prosklení a světlé předsazené konstrukci celý rozzáří jako velký lampion.

Zdroj a foto: studiomwa.co.nz, archdaily.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30