Ratanové posezení při zemi

admin
16.7.2012
  • Design

Sedíte rádi na zemi, ve stylu čajovny nebo pikniku na rozkvetlé louce? Pak asi často řešíte tvrdý podklad, na kterém vás po chvíli začne bolet každý kousek těla. Řešením je Kursi Java, pohodlné sedátko přírodního designu.

Posezení na zemi je v mnoha ohledech výhodné, a mnozí z nás jej hojně a rádi vyhledávají. Bohužel s přibývajícím věkem přestává být posezení na tvrdé zemi pohodlné, a my měníme polohy, až už nakonec nevíme, jak si sednout či lehnout. Polštáře sice část problému vyřeší, ovšem pokud hledáte něco opravdu funkčního, co zaujme svým vzhledem, pak je tu Kursi Java.

Tento drobný kus nábytku připomíná mušli, nebo při troše fantazie velkou ratanovou baseballovou rukavici. Slouží ale k sezení, které díky nízké výšce produktu bude blízko u země. Díky svým malým rozměrům a nízké váze jej navíc budete moci využít i na cestách, protože nezabere mnoho místa, ani se nijak výrazně nepronese. Plochy i konstrukci nábytku tvoří biologicky rozložitelný ratan, takže produkt je také ohleduplný vůči životnímu prostředí. Barva je přírodní, hnědavá, takže spíše neutrální.

Tvarováním podporuje Kursi Java různé typy sedacích pozic, na čemž si dal autor, designér Benno Zindel, obzvláště záležet. Povrch sedátka se tvarově přizpůsobuje poloze člověka sedícího na něm, přičemž podporuje i různé úlevové polohy, zejména pokud jde o přemisťování nohou.

Designér při tvorbě tohoto nábytku vycházel z asijské kultury, která sezení na podlaze preferuje, a jejíž zvyky a tradice se ve významné míře dnes přesouvají i do zbytku světa. Ostatně, proč ne, posezení na podlaze je velmi praktické, neboť nabízí velké množství prostoru, a za pomoci polštářů či Kursi Java můžete snadno vytvářet nová, aniž by vám prostor zabíral nespočet křesel či židlí.

Zdroj a foto: www.bundesdesignpreis.de

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30