Recyklované staré lampy se mění na energeticky efektivní svítidla!

Mgr. Sandra Vasková
31.1.2011
  • Design

Ekologický design, energeticky úsporné žárovky i osvětlení! To vše najdete ve slovníku uměleckého dua Mischer´Traxler, kteří se rozhodli přivést na svět recyklovaná svítidla. A použili k tomu, jak už název prozrazuje, staré lampy, které tak i nadále zůstanou životaschopné, jen převedené do jiné podoby. Bude se vám líbit!


Díky obchodům jako je IKEA je domácí a kancelářské osvětlení levné a snadno vyměnitelné. Ale jak pak například nejlépe zlikvidovat žárovky? Jak být šetrní k planetě, na které žijeme a nadále taky hodláme? Právě na to vám tato ambiciózní dvojice chce dát odpověď. Přichází s originálním a energeticky úsporným řešením. Jejich projekt Relumine je zaměřen na obnovu dvojice starých lamp a jejich zhotovení do jediné. Ta v sobě snoubí přechod z tradičních žárovek na nové, energeticky úsporné a efektivnější.

Umělci Mischer'Traxler mění každý kus tím, že kombinuje různé styly lamp. Některé dokonce našli na bleších trzích. Jsou jimi stojanové lampy nebo lampy různých výšek, vybavení či konstrukcí. K tvorbě využili i stolní svítilny, které rozebrali, vybrousili, pomalovali barvami, a pak jim pouze přidělili nové žárovky a znovu do nich nechali proudit energii. Svítidlům jsou pak přiděleny energeticky úsporné zářivky, které jim dávají nový dech i design. Takto vzniklý nový návrhářský kousek, který je vytvořen ze dvou různých lamp, spotřebovává méně energie než by každá z nich spotřebovala zvlášť. Nemluvě o tom, že světlo poté produkuje méně odpadu a zužitkuje méně rtuti.

Zdroj a foto :www.mischertraxler.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30