Red Bull předvádí skate-andělské kancelářské prostory v Amsterdamu

Mgr. Sandra Vasková
6.2.2012
  • Interiér

Energetický nápoj Red Bull zaúkoloval společnost Sid Lee Architecture, aby vytvořila nové kancelářské prostory v holandském hlavním městě. Je zajímavé pozorovat, jak se jednotlivé světové agentury zcela jinak prezentují a chápou. A to mnohdy hodí právě na své zdi. Na těch od Red Bullu najdou návštěvníci umělecké vzory, pouliční styl i prvky extrémních sportů.

Aby bylo možné navrhnout a zaplnit 875 m2, inspirovali se návrháři samotnou filozofii Red Bullu, a snažili se tak vystihnout její základní hodnoty, cílový trh i celkovou image této značky. Ta přišla se zajímavým požadavkem. „Prostory a jejich ztvárnění vyjadřují dvě protikladné představy našeho lidského mozku, jak jsou věci zvláště chápány pravou a levou mozkovou hemisférou. Do protikladu jsme se snažili postavit rozum s důvody a intuici s uměním. Tmavé barvy se tu prolínají se světlými, božské a andělské bytosti se tu střídají s vyobrazením bestií," říká Jean Pelland, vedoucí designový architekt a vedoucí partner společnosti Sid Lee Architecture.

Zajímavostí také je, že prostory této kanceláře byly vybudovány ve staré tovární hale. A právě i této skutečnosti se architekti snažili přizpůsobit dichotomii prostoru. Místnosti jsou nyní velmi kreativní, s nábytkovými kousky futuristického i klasického designu. S přehnaností a drzostí si tu umělci též hlavu nelámali. Například nad WC visí v překladu nadpis "Do prdele", kde stojící Panna Maria má na svých uších mohutná sluchátka a před sebou DJ-skou výbavu. Vedle ní poletují andělé do rytmu hudby. Zkrátka trochu jiná pop-kultura, než jak jsme zvyklí. Jsou tu však také méně kontroverzní místnosti. Například Crash room, která slouží pro zaměstnance a jejich odpočinek. Podobně jsou na tom i pokoje Stratos a The Quiet Room. Ty zase mohou sloužit místním pracovníkům pro relaxaci, tvořivost a větší soustředěnost.

A když už tu byly zasazeny světské postavy, musí tu být i drsní chlapci. Toho dosáhli návrháři tak, že zde vykreslili horské útesy a skateboardové rampy. Ty stojí mimochodem hned vedle účtárny. Jsou tu vybudovány taky takové prostory, které nabízí různé dimenze pohledu z různých stran. K jejich výrobě a výzdobě byly použity poctivé průmyslové materiály jako je ocel, překližky, sklo a cement. Celkovým výsledkem práce na interiérech i exteriérech je pak obnovení a přebudování dřívější stavby do pečlivých, jednoduchých, elegantních, šokujících i fascinujících kancelářských prostor dynamické značky Red Bull.

Zdroj a foto: www.yatzer.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30