Řekněte designu „Ahoj!"

Mgr. Sandra Vasková
31.8.2011
  • Události

Designoví milovníci i ostatní zájemci, je tu pro Vás Festival mladého designu s názvem Ahoj, Design!, který odstartuje už tento pátek na Rašínově nábřeží v Praze a potrvá až do neděle. Třídenní oslavy přímo na palubě staré výletní lodi budou hostit mnoho významných osob ze světa designu a módy.

Jedná se o rozjezdový, tedy nultý ročník Ahoj, Design!, který se stane předskokanem dalším ročníkům, jež by se měly pravidelně uskutečňovat již od příštího roku jako vyloženě letní designérské akce. Nyní tu budete moci shlédnout třeba tzv. (A)VOID Gallery, která bude prezentovat nejen několik vybraných designérů, kteří zde budou předvádět i prodávat svá díla, ale stane se také symbolickým rozloučením se s létem a přivítáním nové podzimní sezóny, která je na události týkající se samotného designu velmi bohatá. Koupit si zde budete moci například porcelán, šperky i svěží návrhy oblečků pro svůj šatník. Dále pak také tematické publikace a magazíny od nezávislých nakladatelství.

Poslechnete si a shlédnete přednášky na téma designu a vody. Voda je totiž hlavním motivem a součástí vizuálu celé akce, to potvrzuje i místo konání. Vše doprovodí bohatý hudební program a mnohé designové instalace. Z výstavního doprovodného programu Vám festival nabídne kreativní skupinu Okolo, která předvede svou kurátorskou instalaci Současná italská plastová židle, pokračovat bude festival přednáškovými bloky prezentací designérů, architektů a umělců, jejichž některé projekty jsou spojeny právě s vodou. Vystoupí například architekti Petr Janda, Veronika Jiroušková, an Kadlas a další.

Přijďte se podívat v sobotu a v neděli do podpalubí malebné lodi, která má potenciál stát se novými lodními galerijními prostory. Vše Vám bude zpřístupněno k vidění a k poslechu vždy od 16. hodin.

Zdroj a foto: www.ahojdesign.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30