Rekonstrukce ve stylu vintage

admin
25.8.2011
  • Interiér

Vintage je pojem odvozený z oblasti produkce vína, který vyjadřuje jeho zralost. Někdy bývá nahrazován slovem klasický, jeho přesnější výklad je však historický či výběrový. S termínem vintage se můžeme setkat v oblasti módy, automobilismu, ale i interiérového designu. Pokud i vy patříte mezi milovníky luxusních kusů nábytku, které mají díky své bohaté historii duši, máme pro Vás inspirující realizaci unikátního bytu nedaleko Barcelony. Zrekonstruovaný byt patří mladému manželskému páru se dvěma dětmi, který si přál zachovat co možná nejvíce původních hodnotných detailů.

Velká světlá výška prostoru dovolila instalaci mezipatra, ve kterém se nachází ložnice rodičů. Spodní podlaží je pojaté jako spojený společenský prostor kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Zadní část obdélného půdorysu, ta se sníženou světlou výškou, je pak rozčleněná na koupelnu a dva dětské pokoje. Součástí domu je i poměrně prostorná terasa s bazénem. Díky teplému podnebí si architekti nemuseli lámat hlavu se zateplením, můžeme proto vidět krásnou dřevěnou konstrukci střechy, na níž jsou precizně vyskládané pálené tašky. Odhalené dřevěné trámy, nahé ocelové konstrukce a bíle omítnuté cihly jsou základním kamenem, na kterém se povedlo vybudovat skutečnou designérskou perlu.

Síla návrhu tkví především v precizním pojetí všech detailů. Sehnat přesný typ nábytku a tolik trefných bytových doplňků muselo dát opravdu hodně práce, výsledek ale stojí každopádně zato. Vizuálně zdařilá je i lahodná barevná kombinace - převládající bílá je ve vhodném poměru doplněna o silně kontrastující barvy. Možná pro mnohé kýč, ale kýč opravdu mistrně zvládnutý. Navrhnout minimalistickou čistotu je poměrně snadné, sladit ale tolik zdánlivě nesourodých kusů tak, aby vytvořili jeden harmonický celek, to už je práce pro skutečného umělce.

Zdroj a foto: freshome.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30