Restaurace Steirereck má po renovaci fasádu plnou zrcadel

Bc. Lucie Drahošová
30.1.2015
  • Architektura

Restaurace Steirereck má po renovaci fasádu plnou zrcadel

Proslulá vídeňská restaurace Steirereck, stojící uprostřed jednoho z nejhezčích náměstí rakouské metropole, prošla před nedávnem odvážnou rekonstrukcí, během níž se klasická budova proměnila v moderní stavbu. Steirereck v novém kabátě nabízí nejen současnější interiér, ale i přístavek v ultramoderním stylu, s fasádou tvořenou zrcadlovým kovem a přírodou na dosah ruky.

Autorem návrhu rekonstrukce restaurace je firma PPAG Architects, která dokonce vše promyslela tak, aby veškeré práce mohly probíhat i za chodu restaurace. Rekonstrukce restaurace přitom zahrnula modernizaci interiérů stávajících prostor i přístavek nové části budovy směrem do přilehlého parku. Tento přístavek architekti oblékli do lesklého kovu, takže se ve stěnách budovy můžete prohlížet jako v zrcadle. Rozměrná okna pak z venku tvoří zrcadla, která však lze vysouvat nahoru do výšky a otevírat tak prostor do přírody krásného parku. Vše působí sofistikovaně a elegantně. Střecha přístavku je pak osázena zelení, a tudíž skvěle zapadá do prostředí městského parku.

Přístavek představuje jídelní kout, který lze navíc pomocí otočného systému různě tvarově upravovat a měnit tak i dispozice celého prostoru. Díky tomu dostává budova stále nové tvary i možnosti, což je skvělé zejména pro klienty, kteří pro různé příležitosti hledají různá řešení i uspořádání prostoru.

Co se týče interiéru, zajímavostí nového přístavku jsou obloukovité dřevěné mezistěny. V původní části pak zaujme například strukturovaný vrstvený strop, asymetrické obklady i dlažby z černých, šedých a bílých kostek, nebo třeba designové vybavení toalet.

Samotná restaurace Steirereck má již řadu let skvělou reputaci ráje gurmánů. Elegantní restaurace nabízí pod taktovkou Heinze Reitbauera juniora moderní rakouskou kuchyni s velkou vynalézavostí a špičkovou úrovní, a nyní prokázali, že zahanbit se nenechají ani pokud jde o design či architekturu. Moderní řešení na míru jim ušila vídeňská architektonická firma PPAG Architects, díky které jistě přitáhnout ještě více pozornosti. 

Zdroj a foto:  http://www.designboom.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30